Předchozí
1 z 4
Další

NEBEZPEČNÝ SOUPEŘ

Stačila změna trenéra a z odepisovaného mančaftu se stal postrach všech. Bronislav Červenka během podzimu nahradil Pavla Vrbu a odstartoval zmrtvýchvstání, které ostatně poznal i Baník, když v osmifinále MOL Cupu podlehl outsiderovi doma 0:1. Pod novým vedením Zlín umí trápit – zejména doma – každého. „Je to houževnaté mužstvo, které dokázalo v domácím prostředí sebrat body proti Slovácku i Slavii, a těmi výsledky jsou i samozřejmě povzbuzeni. Hrají organizovaně a myslím, že i dostatečně agresivně, i s kvalitou směrem nahoru,“ ví trenér Pavel Hapal.

(NE)OBLÍBENÁ LETNÁ

Těžko říct, zda hráči z Ostravy jezdí do Zlína úplně rádi. Před loňskou prohrou ve skupině o záchranu sice drželi na Letné neporazitelnost od léta 2015, na druhé straně tři body si Slezané z půdy nedělního soupeře přivezli naposledy v dubnu a září 2018. Pak následovaly pouze čtyři remízy, a zmíněná loňská prohra. Nemění to ale nic na tom, že FCB požene nejspíš zaplněný sektor za brankou pod svahem. A možná nejen tam.

POKUS O „DOUBLE“

Vyhrál venku, doma selhat. Tento „model“ se v případě Baníku opakoval v sezoně již několikrát. Po výhrách v Olomouci, v Teplicích, v Karviné, v Hradci Králové a v Mladé Boleslavi následovaly nezdary. Remíza s Pardubicemi, porážky s Jabloncem, Spartou a Slavií, a posledně plichta s Bohemians. „Vysvětlení pro to asi není, je nám to líto, ale věřím, že se nám to brzy podaří zlomit,“ řekl Hapal. Teď je na Baníku, aby se výhrou ve Zlíně odrazil k další možnosti na „double“, za týden hraje doma s Olomoucí.

NÁVRATY MARODŮ?

Matúš Rusnák by se po jednozápasové absenci měl vrátit, otazníky naopak visí nad triem opor. Start Ewertona, který z duelu s Bohemians odstoupil, je nejistý. „Už začal trénovat s námi, takže věřím, že bude připravený. Jen se budeme rozhodovat tak, abychom něco nepodcenili a nevypadl nám na delší dobu,“ odhalil Pavel Hapal s tím, že trénují i Filip Kubala s Jiřím Klímou. Trenéři však nemohou počítat s vykartovaným Filipem Blažkem, v karetním ohrožení pak je další pětice hráčů (Ndefe, Rigo, Kubala, Adediran, Tanko).