Předchozí
1 z 5
Další

KONEC GÓLOVÉHO PŮSTU

Asi to nejpodstatnější. Gól ze hry byl pro Ostravany zatím zapovězenou věcí, svěřenci Pavla Hapala dosud skórovali pouze z penalt. Šikovné zakončení Davida Buchty šajtlí na zadní tyč z 92. minuty ale čekání ukončilo. Pozitivní je i trefa Abdullahiho Tanka. Přitom na to mohlo dojít mnohem dříve, Filip Kubala i Ladislav Almási ale tváří v tvář selhali proti hostujícímu brankáři Pavolu Bajzovi. „Bylo víc zápasů, kdy se nám nedařilo vstřelit gól ze hry. Důležité ale je, že si situace vytváříme. Přišlo to v závěru, ale šli jsme si za tím,“ komentoval trenér Pavel Hapal, jehož mohl těšit i zlepšený výkon Ewertona. Na Slavii však bude Brazilec kvůli dohodě klubů chybět.

ŽOLÍCI = SÍLA ŠIROKÉHO KÁDRU

Důležitým faktorem, z pohledu Baníku, byli střídající hráči. Buchta, Tanko, Šín, či Rigo přinesli do hry domácích rychlost, tah na branku, další myšlenku, což už bylo na unavenou defenzivu Hradce moc. První dva jmenovaní skórovali, další zaznamenali asistenci. Špatně se neuvedl ani Matej Madleňák. Trenéři si tak mohli mnout ruce, že tenhle taktický manévr jim vyšel. „Oživili jsme to,“ prohodil Pavel Hapal.

NÁVRAT KE TROJICI VZADU

Dokola omílané téma. Po dvou utkáních se Slováckem a v Plzni, které Baník převážně odehrál v obranné čtveřici, se Pavel Hapal vrátil ke tříobráncovému systému. Trio Blažek, Bitri, Lischka vše zvládlo, i když je pravda, že ofenziva Hradce je příliš neprověřila. V Edenu to bude úplně jiná písnička. „Zvolili jsme to i s ohledem na soupeře, v defenzivě dnes neudělal ani jeden stoper chybu. Vzadu jsme byli kompaktní, svou práci odvedli všichni velice dobře,“ uvedl kouč s tím, že lepší nadstavbu dopředu by si představoval od Filipa Blažka.

PEVNĚJŠÍ POZICE HAPALA, ALE CO RUKOPIS?

Skončit to remízou, mít na kontě po čtyřech kolech dva body, bůhvíjaká by byla pozice trenéra Pavla Hapala. Takhle dostal kouč i celý tým trochu klidu na další práci. „Kdybychom dnes prohráli, mohly se dít všelijaké věci, ale to si do hlavy dávat nemůžu. Ani nikdy nebudu. Dělám svou práci,“ řekl šéf ostravské lavičky, přičemž první půli označil za nejlepší za dobu, kdy je v Baníku. Co však fanoušek neustále postrádá, je jasná vize, jakým směrem se hra Ostravanů vyvíjí. Schválně… Dokážete v krátkosti pojmenovat, jak se mužstvo prezentuje? Čím se snaží soupeře přehrát a porazit? Spoléhat na rychlost Buchty, Tanka a Kubaly, a že to soupeři nepřečtou, nelze donekonečna. Ano, pořád se tady vznáší fakt, že v týmu došlo k řadě změn, ale trenéři Pavel Hapal a Jiří Neček jsou na Bazalech již skoro deset měsíců.

DORAZÍ Z HRADCE POSILA?

Kromě toho, že Votrokům vzali v závěru bod, může z východu Čech dorazit i ještě jedna posila. Vojtěch Smrž se měl nepohodnout v Hradci s trenérem Jozefem Webrem, Baník má o služby šikovného záložníka zájem. Patrně však není jediný. „Je to kvalitní hráč. Za poslední rok, dva udělal velký posun. Myslím, že i zhubl, vypadá velice dobře běžecky,“ potvrdil Pavel Hapal.