Do tréninku se ofenzivní univerzál, který může nastoupit ve středu zálohy i na jejím kraji, zapojí v úterý. „Měli jsme ho na seznamu vytypovaných hráčů dlouhou dobu. Sondovali jsme ho několik měsíců, přes různé zdroje, a dříve než došlo na jednání, jsme se na něj byli dívat i přímo v Chorvatsku,“ prozradil sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann s tím, že jednání se kvůli zájmu jiných klubů trochu natahovalo.

Nemanja Kuzmanovič (v modrém).
Asi bych měl do Ďolíčku jezdit častěji, smál se Kuzmanovič. Litoval ztrát Baníku

„Dnes se to ale konečně povedlo s Istrou papírově dotáhnout. Věříme, že se u nás rychle adaptuje a bude posilou,“ dodal Grussmann.

Miškovič se narodil v Německu a až do šestnácti let vyrůstal a hrál v Ingolstadtu. Pak se vrátil do rodné vlasti svých rodičů a působil například v NK Osijek či Dinamu Záhřeb, ale do Ostravy přestoupil z klubu NK Istra, jenž sídlí v Pule. V uplynulém ročníku chorvatské ligy zapsal čtyři góly a čtyři přihrávky a byl třetím nejproduktivnějším hráčem svého mužstva.

Fanoušci Baníku v Ďolíčku.
VIDEO: Baník vs. Bohemians! Slezany hnalo v Ďolíčku přes tři stovky fanoušků

„Přiznám se, že o české lize jsem až do zájmu Baníku moc nevěděl. Ale pak, když se mi ozvali, a já jsem se seznámil s klubem, jeho velkou historií a viděl tu atmosféru na jeho zápasech a úžasnou podporu fanoušků, nebylo těžké se rozhodnout, i když jsme měli i další nabídky. Těším se na novou zkušenost a věřím, že Baníku pomůžu,“ řekl Robert Miškovič.