Předchozí
1 z 6
Další

VÝHRA JAKO POVZBUZENÍ

Po třech nezdarech, během nichž posbírali jediný bod, Baník o minulém víkendu zabral, když góly Buchty a Tanka v závěru vyhrál doma nad Hradcem Králové 2:0. Zvlášť po zlepšeném výkonu, oproti předchozím zápasům. Samozřejmě Slavia bude jiná fotbalová váha, než Východočeši, navíc v Edenu, ale minimálně jako povzbuzení to mužstvo Pavla Hapala musí brát. „Doufám, že nás ta výhra nakopne,“ věřil kouč. „Ve fotbale je vše možné, nebudeme skládat zbraně. Kvalitu máme, věřím, že jsme schopni jí odolávat. A možná bude štěstí na naší straně,“ dodal Hapal.

CESTA K ÚSPĚCHU? EFEKTIVITA

Výkony sice asi mají k ideálním představám daleko, ale faktem je, že v každém utkání si Baník vytvořil větší šance. Kubala a Tanko v Liberci, znovu Tanko se Slováckem, stejně jako dvakrát v Plzni. Minule proti Hradci zase pálili Kubala s Almásim. Na dosud čtyři vstřelené góly se celek z Bazalů hodně nadřel. Je zřejmé, že na Slavii si Ostravané mnoho příležitostí nevypracují, proto jakmile se nějaká naskytne, je třeba udeřit. Jinak se body nedostaví.

DESET LET BEZ BODŮ

Deset let uplynulo před pár týdny od zápasu, kdy naposledy Baník bodoval v pražském Edenu. Remízu 1:1 trefil 19. července 2013 Davor Kukec. Za domácí vyrovnával Tomáš Mičola. Výhra Slezanů na největším stadionu v Česku je pak ještě o pár měsíců starší. V listopadu 2012 zařídili tři body za výsledek 2:0 Zdenko Kaprálik a Robert Zeher. Baník ze svatostánku „sešívaných“ osmkrát v řadě neodvezl ani bod.

BEZ BRAZILSKÉ OPORY

S mírným a postupným zlepšováním výkonů týmu souvisí fakt, že nahoru jde i Brazilec Ewerton. Od neviditelnosti v Liberci, kde byl i u jedné z inkasovaných branek, až po zásobování útočníků finálními přihrávkami proti Hradci. V Edenu se ale vše musí obejít bez něj. Kvůli dohodě klubů nastoupit nemůže. „Dlouho nehrál, měl herní i tréninkovou pauzu. V každém zápase se zlepšuje,“ řekl trenér Pavel Hapal.

V EDENU NOVÝ TRÁVNÍK

Ostravané budou moci jako první vyzkoušet, zda se v Edenu vyplatila akce „kulový blesk“ s hrací plochou. Slavia začala minulý týden z její výměnou, na neděli by měla být nachystána. „Procházel jsem si trávník, když byla položená půlka. Vypadalo to dobře. Po dlouhé době jsem vzal za trávu a zůstala, kde má být. Intenzivně se na tom bude pracovat až do neděle, už teď je to o 90 procent lepší než předtím. Jestli se to uchytí, jak má, už v neděli bude mnohem lepší hřiště," uvedl trenér Pražanů Jindřich Trpišovský. „Špatný trávník byl pro Slavii nevýhodou, protože je kombinačním mužstvem,“ věděl Pavel Hapal.

AŽ TISÍC FANOUŠKŮ

Prahu čeká nájezd fanoušků. Moře se jich chystá z Ostravy a okolí, další se přidají na místě, jelikož žijí v Čechách, či přímo v hlavním městě. Je to výjezd podzimu! Lístky mizely ze všech prodejních míst během pár hodin, dalších asi 400 jich bude k dostání na stadionu. Je jisté, že hostující kotel bude plný, číslo se bude minimálně blížit hranici tisíce, pokud ji nepřekoná. A třeba mezi nimi bude i jedno zajímavé jméno. Před dvěma lety hrál Baník v Edenu rovněž v srpnu a v kotli „řádil“ hvězdný hokejový útočník David Pastrňák, jež je fanouškem značky FCB. Aktuálně je v Česku. Dorazí i tentokrát?