Předchozí
1 z 7
Další

START TĚŽKÉ SÉRIE

Doma silná trojka Sparta, Slavia a Plzeň, venku Slovácko s Hradcem Králové. Los Baníku ve zbytku podzimu nenapovídá, že by se v závěru roku 2023 měly v Ostravě konat bodové žně, nicméně tým Pavla Hapala už několikrát v minulosti ukázal, že když potřebuje, umí zabrat. Naposledy minulou neděli, kdy prohrával v derby v Karviné, a případný neúspěch na půdě nováčka mohl odnést i hlavní kouč. Nestalo se, výhra 3:1 Hapalovu pozici upevnila a Baník jde do těžké série ze čtvrté příčky v tabulce.

ŠEST LET BEZ VÝHRY

Duben 2018, dnes již legendární trefa Milana Baroše a výhra 3:2. Proti úhlavnímu rivalovi na dlouhou dobu poslední. Baník od té doby sehrál se Spartou šestnáct soutěžních zápasů (třináct ligových, tři pohárové), v nichž uhrál pouhé čtyři remízy. Tristní bilance.

Milan Baroš proti Spartě:

PRISKE HAPALA VÁLCUJE

Prohry 2:3 a 0:3. S takovými výsledky odešel ze vzájemných soubojů s koučem Sparty Brianem Priskem jako trenér Baníku Pavel Hapal. Pokaždé doma. Loni na podzim – před mistrovstvím světa – podal Baník v osmifinále MOL Cupu srdnatý výkon, ale na připraveného favorita to bylo málo. Pražané rozhodli ve druhém poločase. Letos na jaře to pak byla ve Vítkovicích jednoznačnější partie. Chyby v defenzivě Baníku usnadnily Spartě cestu ke třem bodů. Zvrátí Pavel Hapal negativní statistiky v konfrontaci s dánským kolegou?

NADĚJE BANÍKU? PROGRAM SPARTY

Plný stadion a program soupeře. Dvě velké naděje, o níž se fanoušci opírají, když zmíní, jak může Baník v roli outsidera Spartu zaskočit a eventuálně obrat o body, ne-li porazit. Ve Vítkovicích bude patnáct tisíc lidí, drtivá většina pochopitelně na straně Baníku. Zároveň se Sparta musí vyrovnávat s faktem, že v Ostravě hraje jen necelé tři dny po těžké (a neúspěšné) bitvě Evropské ligy v Glasgow. Využije této výhody Baník? „Myslím si, ze Banik narazí na soupeře, který je díky náročnému programu momentálně zranitelnější, než před pár týdny. V domácím prostředí, hnán svými fanoušky, to Banik zvládne, a zvítězí 3:1,“ odhaduje pro Deník bývalý kouč Slezanů Ondřej Smetana.

VELKÁ NEZNÁMÁ – STOPEŘI SPARTY

Ladislav Krejčí nebude hrát určitě, otazníkem je Filip Panák, který na půdě Rangers nenastoupil. Zároveň chyby v Glasgow možná odstřelí Jamese Gomeze. Je tak pravděpodobné, že Brian Priske – pokud nenastoupí Panák – vsadí na stoperskou trojici Vitík, Sorensen, Zelený, teoreticky může hrát i Vydra. Každopádně střed obrany letenského celku se zdá být šancí, jak udeřit.

CO BANÍK?

Pavlu Hapalovi se v průběhu podzimu vykrystalizovala sestava, takže pokud do ní nezasáhnou zranění, je celkem jednoduché ji dát dohromady. V brance Jiří Letáček, obrana bude ve složení Ndefe, Lischka, Pojezný, Kpozo, záloha pak Buchta, Boula, Rigo a Ewerton, nahoře pak nejspíš Tanko s Kubalou. Otazníky? Asi žádné, protože Jan Juroška, který se relativně pravidelně střídá s Gigli Ndefem na postu pravého obránce, si kvůli žlutým kartám odpočine.