„Nálada je pozitivní potom, kdy jsme zvládli utkání s Pardubicemi. Bylo to potřeba. Musíme jet se stejnou bojovou náladou do Teplic, protože na to musíme navázat a nesmí to být jen ojedinělý výkon a výsledek,“ řekl trenér Baníku Luboš Kozel.

„Měli jsme v týdnu i zátěžový herní trénink a mělo to velmi dobré parametry. Je to o tom, abychom to dokázali přenést do utkání,“ doplnil ostravský kouč, který oslavil v duelu s Pardubicemi premiérové domácí vítězství od lednového nástupu do funkce.

Baník vstřelil ve dvou domácích zápasech pět branek, venku zatím ani jednu. Dočkají se na třetí pokus v Teplicích? „Problémem je nízká efektivita a celkově špatná finální a předfinální fáze. V Karviné i v Jablonci jsme si nějaké šance vytvořili, ale neproměnili jsme je,“ dodal Luboš Kozel.

Ostravané mají na výjezdy do Teplic dobré vzpomínky, vždyť třikrát po sobě tam bodovali. Poslední porážka na Stínadlech přišla na den přesně před pěti lety, Severočeši 26. září 2015 zdolali Baník 1:0. Ze současného kádru to pamatují Holzer a De Azevedo.