Slezané do zápasu podle očekávání nasadili jinou jedenáctku, než která hrála první duel dne. Už ve 12. minutě poslal hosty do vedení Zachar Volkov, Baník ještě před přestávkou srovnal zásluhou Klímy. Ten měl navíc i další dvě vyložené šance. Na druhé straně ale několikrát podržel tým Viktor Budinský.

„Jsem rád, jak to kluci zvládli a jak k tomu přistoupili. Ten zápas měl intenzitu a tempo, spoustu osobních soubojů a dobrých věcí jak do defenzívy, tak do ofenzívy, Pro tu mladší skupinu to byl perfektní test, ve kterém kluci obstáli. Škoda, že jsme nevyhráli, protože šancí jsme hlavně v první půli měli spoustu. Ale i soupeř měl příležitosti a tady musím vyzdvihnout Buďu, protože kluky podržel," uvedl trenér Baníku Ondřej Smetana.

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 17. září 2021 v Olomouci. (zleva) Collins Yira Sor z Ostravy a Ondřej Zmrzlý z Olomouce.
Hotovo! Rychlík Sor definitivně míří z Ostravy do Slavie. Co dostane Baník?

Více než výsledek však mohl trenéry těšit fakt, že už po lehkém zranění mohli nasadit další ze zimních posil – Šimona Faltu. Host z Plzně se postavil na levý kraj hřiště.

Baník tím zakončil soustředění, kde dvakrát vyhrál, jednou remizoval a jednou odešel poražen. V sobotu se vrací domů a v Česku ho už před jarním startem ligy v Mladé Boleslavi (6. února) čeká pouze jediný zápas. Příští neděli 30. ledna (14 hodin) generálka v Edenu s pražskou Slavií.

Útočník Baníku Ostrava Ladislav Almási.
Almási nabírá formu, trefila se posila a Baník zdolal Wislu. Laštůvka nedochytal

Chimki Moskva – Baník Ostrava 1:1 (1:1)

Branky: 12. Volkov – 32. Klíma.

Sestava Baníku: Budinský - Ndefe, Pokorný, Harušťák, Chlumecký - Jaroň, Boula, Smékal, Boháč (66. Šín), Falta - Klíma. Trenér: Smetana.