Přiblížení prostředí, v němž se hráči Baníku nachází, se budeme věnovat v některém z příštích textů. Nicméně organizace aktuálního soustředění začala už v listopadu, kdy se na inspekci do Turecka vydal vedoucí mužstva Tomáš Bernady a nynější šéf PR Baníku Matěj Štůrala.

„Prošli několik hotelů a nakonec jsme vybrali ten, který nám nejvíc vyhovoval. Máme perfektní hřiště i zázemí,“ prozradil Deníku Štůrala s tím, že na rozdíl od minulého roku, kdy tým sídlil v Laře, má tento hotel vlastní tréninkové centrum. Zde Slezané odehrají 20. ledna závěrečný duel soustředění proti Cracovii Krakow.

Dvojice na pokojích:
Jan Juroška – Zdeněk Říha
Martin Hrubý – Matěj Šín
Jiří Fleišman – Jiří Klíma
Nemanja Kuzmanovič – Filip Kaloč
Muhamed Tijani – Muhammed Sanneh
David Buchta – Jiří Boula
Eldar Šehič – Robert Miškovič
Karel Pojezný – Michal Frydrych
Daniel Smékal – Petr Jaroň
David Lischka – Jaroslav Svozil
Jiří Letáček – Cadu

„Samotáři“: Gigli Ndefe, Jan Laštůvka, Srdjan Plavšič

„Je to hned u moře a fouká tu, proto jsme zvolili hřiště více ve vnitrozemí a cesta na trénink nám trvá osm minut autobusem. Máme tři top hřiště na klasický herní trénink, či zápas, a jedno na těžký trénink, které můžeme rozbít,“ pochvaloval si Štůrala.

Pro hladký průběh kempu je pochopitelně důležitá pohoda v týmu, kterou tvoří prostředí, ale i ubytování. Pětadvacítka fotbalistů bydlí v celkem čtrnácti pokojích, jen tři jsou na samotce. Asi není překvapením, že jedním z nich je ten nejzkušenější – brankář Jan Laštůvka. Dále pak křídelník Srdjan Plavšič a obránce Gigli Ndefe.

A co dvojice? Mladíci drží při sobě, tudíž gólman Matěj Hrubý je s Matějem Šínem a Daniel Smékal s Petrem Jaroněm. Zajímavé určitě ale je, že pospolu nejen na hřišti, ale i na pokoji, jsou stopeři – Michal Frydrych s Karlem Pojezným a David Lischka s Jaroslavem Svozilem.

Možná aby se to nepletlo, tak stejné prostory (a také playstation) sdílí i dva (skoro)jmenovci Muhamed Tijani a Muhammed Sanneh. A nezmínit nelze ani balkánské duo – Chorvata Roberta Miškoviče a Bosňana Eldara Šehiče.

Ostravané jsou jediným českým klubem v hotelu. „To byla naše podmínka,“ potvrdil Matěj Štůrala.