„Je to perspektivní hráč, který má předpoklady pro další růst. V třiadvaceti letech mít na kontě už dvacet pět gólů v lize, to je velice dobrá vizitka. A i typologicky se nám do týmu hodí,“ řekl sportovní ředitel Baníku Ostrava Marek Jankulovski.

„Důležité bylo i to, že s Ondrou Šašinkou na podzim ve Slovácku vytvořili velice úderné duo, a věříme, že by to mohlo fungovat i u nás. Probírali jsme to samozřejmě i s trenérem Lubošem Kozlem a jsme rádi, že se to nakonec povedlo uskutečnit,“ dodal Jankulovski.

Tomáš Zajíc podepsal v Baníku Ostrava tříletý kontrakt s následnou opcí. Foto: www.fcb.czZdroj: Deník / Redakce

„Když se před časem otevřela možnost tento transfer realizovat, neváhali jsme a vstoupili jsme do hry. Gólových útočníků, navíc s takovou perspektivou, je na českém trhu pomálu,“ uvedl výkonný ředitel Baníku Ostrava Michal Bělák.

Zajíc se na novou výzvu těší. „Baník je klub s velkými ambicemi a já to beru jako krok dopředu v mé kariéře. Ale zatím se pořád naplno soustředím na angažmá ve Slovácku a jsem připraven pro klub udělat maximum, abychom dobře rozehranou sezonu dotáhli do nějakého úspěšného konce,“ uzavřel Tomáš Zajíc.

Utkání 1. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - Aukro Berani Zlín, 8. září v Ostravě. Klok Lukáš.
K hokeji ve Finsku patří pivo automaticky, říká hokejový obránce Klok