Svěřenci trenéra Bohumila Páníka nenavázali na předešlé výkony z ligy a poháru a do nadstavby půjdou se 45 body z pátého místa. Prvním soupeřem Baníku ve finální fázi sezony bude Sparta. Hrát se bude v sobotu 4. května na Letné.

HLASY TRENÉRŮ:

PETR RADA (Jablonec): "Dneska jsme do toho vstoupili dobře, i když jsme hned neskórovali. Po standardce jsme ale dali na 1:0 a druhým gólem jsme se uklidnili. V úvodu druhého poločasu byl Baník prvních 15 minut lepší. Měl tam dvě střely, napadal nás vysoko. Podržel nás Vlasta Hrubý. Vstřelili jsme ale třetí gól, který byl uklidňující a důležitý."

BOHUMIL PÁNÍK (Baník): „Pro nás to bylo vystřízlivění po těch dobrých zápasech, které jsme měli. Těch faktorů je několik. Jeden z nich určitě v hlavě, že mužstvo nepracovalo tak, jak by mělo v prvním poločase. Je otázka, jestli na to mělo zdroje po tom náročném programu. Ale pak když to na začátku druhého poločasu rozbalilo, tak ukázalo, že ty zdroje jsou. Že to je v hlavách. Kdybychom dali kontaktní gól, tak se to mohlo zdramatizovat, ale tam domácí podržel Hrubý. Pak tam spadl třetí gól a pak už jsme se jen účastnili hry a byli jsme neškodní."

Jablonec – Baník Ostrava 4:0 (2:0)

Branky: 36., 63. a 90. Doležal, 16. Považanec. Rozhodčí: Zelinka – Vlasjuk, Podaný. ŽK: Hovorka – Hrubý. Diváci: 2831.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman – Jovovič (69. Kratochvíl), Považanec, Trávník (84. Fábry), Vatajelu (76. Acosta) – Doležal. Trenér: Rada.

Baník: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Granečný – Jirásek, Jánoš (76. Mešaninov), Hrubý (41. O. Šašinka), Holzer – Diop, Kuzmanovič (81. Bolf). Trenér: Páník.