Předchozí
1 z 6
Další

OPĚT DRUHÝ POLOČAS

Čtrnáct branek nastřílel Baník v aktuální ligové sezoně. Jen dvě ale v prvním poločase. V Plzni z penalty Matěj Šín a nyní proti Zlínu Brazilec Ewerton. Jinak Ostravané většinou udeří až po přestávce. „Do dnešního zápasu jsme v prvním poločase nevedli, dali jsme gól jen v Plzni. Je to trošku i o tom, že jsme se na góly nadřeli,“ vysvětloval útočník Filip Kubala, střelec dvou branek.

SKVĚLÝ EWERTON

Na něj se po zápase trochu zapomnělo, ale byl hrdinou domácích. Byl u všeho důležitého. Dal první gól, defenzivu Zlína neustále trápil, byl kreativní a nebezpečný. Přihrál do šancí Tankovi i Kubalovi, ve druhém poločase právě jeho asistence byla klíčová pro první trefu Filipa Kubaly v Baníku, odvážný průnik o chvíli později byl zase základem pro gólovou ránu Riga, stejně jako vybídl Kpoza, jehož centr přes bránu do sítě usměrnil Kubala. Sám mohl přidat i svůj druhý zásah. Jednou mu míč na poslední chvíli vzal Slončík, jindy byla jeho střela zablokována, a když zakončoval hlavou, zazářil Rakovan. Jen pátá branka nenesla jeho odkaz. „Byl skvělý. Už minule doma to tak bylo. Je to rozdílový hráč, který umí jeden na jednoho, vytvoří převahu, vyřeší situace, dal krásný gól a mohl ještě přidat hlavou. Výborný výkon,“ ocenil trenér Pavel Hapal.

KONEC NEPRŮSTŘELNOSTI

Přesně 398 minut trvalo v tomto ročníku FORTUNA:LIGY, než Baník inkasoval ve Vítkovicích gól. Slovácko, Hradec Králové, České Budějovice i Mladou Boleslav dokázal gólman Jiří Letáček vynulovat, Zlín už nikoliv. Ve 38. minutě ho dalekonosnou ranou překonal Dominik Simerský. „Po našem gólu jsme měli pasáž, kdy jsme snad třikrát ztratili balon, soupeř ucítil možnost, trochu nás zatlačil k vápnu a přišla krásná střela. Měl tam být proti němu lepší výstup, nenechat ho střílet. Když to takhle trefí, je to těžké,“ věděl útočník Filip Kubala. „Mrzí mě to vůči Letymu, protože oni v zásadě nic neměli, takže jsem mu přál nulu, abychom doma znovu neinkasovali. Ale přišlo to,“ dodal.

DRUHÁ PORÁŽKA VRBY

Pavel Vrba v. Baník Ostrava. Jednoznačná záležitost. Bývalý kouč národního týmu stál se svými týmy, jako Sparta, Plzeň, nebo nyní Zlín proti klubu, kde v roce 2004 slavil mistrovský titul, v celkem 24. zápase. Teprve podruhé se dočkal porážky.

POHÁR A OLOMOUC

Uprostřed druhého „anglického týdne“ v sezoně se nachází Ostravané. Po Zlínu pojedou plnit roli favorita v rámci 3. kola MOL Cupu na půdu třetiligových Záp (středa od 15 hodin), které v ročníku vyhrály všech deset zápasů v ČFL i poháru a ještě neinkasovaly. V sobotu pak svěřenci Pavla Hapal změří síly v atraktivním souboji v Olomouci.

MARODI JSOU ZPĚT

Krize se stopery je, zdá se, zažehnána. Filip Blažek se vrátil už dřív, v sobotu byl na střídačce i Michal Frydrych. A do hry po několika měsíční pauze zasáhl i Jiří Klíma. Útočník, který hrál naposledy v květnu proti Zbrojovce Brno, laboroval s kotníkem. „Máme téměř kompletní kádr,“ pochvaloval si trenér Pavel Hapal. Mimo tak zůstávají jen Robert Miškovič, Eldar Šehič a dlouhodobě Ladislav Takács.