Předchozí
1 z 4
Další

NEPRŮSTŘELNÁ DOMÁCÍ TVRZ

Čtyři zápasy, tři výhry, jedna remíza, skóre 6:0. To je bilance Baníku na domácím hřišti v nové sezoně. Slezané si poradili s Hradcem Králové, Českými Budějovicemi i Mladou Boleslaví shodně 2:0, jedinou ztrátou byla plichta 0:0 se Slováckem. Gólman Jiří Letáček ještě ve Vítkovicích neinkasoval. Co hraje rovněž ve prospěch Baníku je fakt, že Zlínu se venku dlouhodobě nedaří. Z těchto důvodů fanoušci považují sobotní tři body proti poslednímu celku tabulky téměř za povinnost.

BÝVALÝ TRENÉR JE ZPĚT

Loni v říjnu Pavel Vrba od týmu Baníku byl odvolán, od té doby se Zlín utkal s Baníkem dvakrát, pokaždé ale doma. Do Vítkovic tak někdejší kouč reprezentace, Sparty, či Plzně zavítá za ten téměř rok vůbec poprvé. Je možné, že to pro něj bude speciální zápas, tak jako o střetnutích na Baníku mluvil vždy. „V domácím prostředí je Ostrava silná, má obrovskou podporu fanoušků, kteří vytváří mimořádnou a bouřlivou atmosféru. Doufám, že se ponaučíme ze zápasu s Plzní a bude to vypadat jinak,“ vzpomněl pro klubový web Vrba víkendový debakl 1:7.

POCHOD FANOUŠKŮ VÍTKOVICEMI

Sraz 13.30 hodin u vítkovického nádraží, následně pochod směrem ke stadionu. To je program fanoušků před zápasem. Po roce půjde tak dlouhý průvod, celkově počtvrté. Naposledy se tak stalo loni v říjnu při utkání s Českými Budějovicemi, které bylo zároveň posledním domácím pro Pavla Vrbu. „Ve vyspělých fanouškovských zemích jsou tyto pochody brány na stejnou důležitost jako samotná účast na zápase. A je jedno jestli stojíte v kotli, nebo sedíte na tribuně,“ vyzývají nejvěrnější fandové k účasti širokou veřejnost na facebookové stránce Chachari.cz.

START „ANGLICKÉHO“ TÝDNE

Sobota Zlín, středa Zápy, sobota Olomouc. To je nejbližší program fotbalistů Baníku. Pokud chce tým Pavla Hapala hrát o elitní šestku, musí prvního soupeře porazit, stejně tak následně postoupit v poháru, byť tady čeká protivník, který vyhrál všechny soutěžní duely v ročníku a navíc ještě neinkasoval. Na závěr pak přijde bonbónek v podobě atraktivního výjezdu na Hanou, navíc proti velmi dobře hrající Sigmě. Výzva začíná!