Svůj první a zároveň vítězný gól v nejvyšší soutěži vstřelil jako střídající hráč dva měsíce nato v duelu s Baníkem Ostrava (2:1), kam v létě přestoupil. V sobotu se již jako posila slezského klubu postaví od 15 hodin na stadionu ve Vítkovicích právě proti Klokanům. „Doma už to musíme zlomit,“ zdůrazňuje čtyřiadvacetiletý Reiter.

Jak se těšíte na utkání s Bohemians?

Nic to se mnou nedělá, beru to jako normálního soupeře. Víme, co je třeba, protože v těch předchozích dvou utkáních doma jsme vyšli bodově naprázdno, takže náš úkol číslo jedna je vyhrát a je jedno, jestli přijede Bohemka, Sparta nebo někdo jiný.

Co je třeba zlepšit, abyste doma konečně bodovali?

Oproti prvnímu zápasu proti Liberci asi úplně všechno, oproti druhému proti Teplicím, tam měl výkon slušné parametry, nebyl špatný, ale zase jsme to nevyjádřili gólově a bodově. Takže navázat na tu hru, ale přidat góly a hlavně body.

Zažíváte bláznivý začátek sezony, dvě domácí porážky, dvě venkovní výhry v derby…

To se opravdu nestává moc často, ale věřím, že teď už to zlomíme, že to bude zápas o Baníku a bude záležet hlavně na nás a naší hře, jaký průběh dovolíme.

V čem je současná síla soupeře z Prahy?

Je to poctivé mužstvo, které je neuvěřitelným způsobem organizované. Tam není jediný člověk, který by se na něco vykašlal. Útočí i brání v deseti lidech, takže bude těžké se tam dostat. Budeme muset najít nějakou skulinku.

Když se ohlédnete za úvodními čtyřmi koly, jaká byla?

Máme šest bodů z dvanácti, to je padesát procent. Samozřejmě bychom si přáli, aby to bylo více… Chtěli bychom, abychom byli co nejdříve ještě lepší, ale chce to čas, přišlo pár nových kluků, ty automatismy si musejí sednout.


Očima trenéra Bohumila Páníka:
„U Rudy je vidět, že začíná být mužstvu prospěšnější, že tam najednou probouzí pochopení spoluhráčů, ale i opačně. Věřím, že to půjde dál a že se hra bude neustále zlepšovat. Pro něho je to teď takové utkání, jaké bylo pro Smolu a Kuzmanoviče v Opavě. Nesmí být přemotivovaný, musí být svůj.“