Sedmatřicetiletá legenda slezského klubu v úterý prodloužila smlouvu a na středeční tiskové konferenci hovořila o tom, proč se tak rozhodla.  

Měl jste o pokračování v Baníku jasno, nebo panovaly pochyby?
Vždycky se to odvíjí od předešlé sezony a od nějaké myšlenky, kterou v hlavě nosíte. Věk člověk nezastaví, ale pořád se cítím v takovém stavu, že si myslím, že týmu nějakým způsobem pořád můžu pomoct. Rozhodl jsem se pokračovat, ale samozřejmě se může stát, že skončím v průběhu sezony. Teď však takhle nepřemýšlím. Trénuju, snažím se a budu dělat vše pro tým.

Poslední sezona byla divoká, nezůstala z ní ve vás nějaká pachuť?
Spíš než tohle jsem řešil můj vztah k Baníku, to je pro mě zásadní. Ta pachuť… Je to i moje chyba, protože v emocích někdy reaguju jinak, než bych měl. Budu se snažit uklidnit. A vyloučení? Rozhodčí to nemusel dělat, ale obhájí si to. Takže pachuť ne, protože kdyby byla, skončím.

Měli jste rekordně krátkou pauzu, a tím i čas na dovolenou. Jistě vás to netěšilo…
Je to docela nešťastné, protože čtrnáct dnů na dovolenou po sezoně je velmi málo, navíc se to zkrátilo i v zimě. Bývala měsíční pauza, teď se hraje do poloviny prosince a hned na začátku ledna už zas trénujete. Dva týdny v létě a zimě není dost, abyste si odpočinuli psychicky i fyzicky.

Jak tuhle změnu vnímáte?
Víte, fotbal se každým rokem stává větším fenoménem, proto se udělala nadstavba. Je více zápasů, těžko se hledají termíny, navíc se musí kvůli mistrovství Evropy skončit dřív. Třeba v Anglii jsme měli šest týdnů dovolenou. Pro hráče to teď není špatné, protože představa třítýdenního běhání není moc dobrá. S kluky jsme tento model přivítali, ale až čas ukáže, jak na tom budeme se silami.

Co říkáte na zvýšení konkurence v útoku? Z Opavy přišel útočník Tomáš Smola…
Je jenom dobře, že teď Smolič přišel. Když jsme totiž byli loni zranění, měl trenér strašný problém vůbec poskládat útok. Teď je nás tady celkem pět, znamená to větší konkurenci. Všechny kluky to posiluje, protože musejí v tréninku neustále tvrdě pracovat. Každý chce hrát, ale je třeba vzít v potaz, že určitě zase přijdou nějaká zranění, navíc zápasů je opravdu moc. Je to jednoduché: musíme se o to spolu porvat.