I proto se mezi fanoušky mluví o tom, že tohle bude souboj o Evropu. „Takhle bych to ještě nebral,“ říká trenér Baníku Ondřej Smetana. „Jsme sotva v třetině soutěže, která je a bude dlouhá. Jistě, vnímám, že veřejnost po tom, co jsme odehráli, má od nás očekávání a na zápas se těší. Máme to podobné. Respektujeme ale i soupeře,“ podotýká Smetana s tím, že mužstvo z Uherského Hradiště se pohybuje v horních patrech tabulky již druhou sezonu.

„V tomto jsou dál, ale my chceme navázat na poslední výkony i výsledky a neustoupit. Naopak ukázat, že se také posouváme. Je velká motivace se na tyto mančafty dotáhnout,“ přiznává kouč.

Baník neprohrál pětkrát v řadě, přičemž v těchto zápasech získal třináct z patnácti bodů. Reprezentační přestávku tak mužstvo mohlo prožít v klidu.

„Po Liberci jsme s tréninkem začali minulé úterý, ve středu a ve čtvrtek jsme potrénovali trochu víc, ale nijak závratně. Nejsme v pozici, že bychom museli něco dohánět a dobíjet, tudíž většina hráčů měla volný víkend, jen ti méně vytížení šli za B-tým. Šlo o to to zase trochu okysličit, odpočinout si fyzicky i psychicky, ať můžeme do toho zase jít naplno,“ nastiňuje kouč.

Zdravotně má k dispozici kompletní kádr. Jediným, kdo tak bude trenérům proti Slovácku scházet, bude Ladislav Almási, který pyká za vyloučení v Liberci. Dvaadvacetiletý útočník ale ukázal dobrou formu i během pauzy, kdy se solidními výkony prezentoval v dresu slovenského národního týmu.

„Viděl jsem sice jen sestřihy, ale prokázal, proč je v Baníku a proč se dostal i do reprezentace. Jen potvrdil výkonnost, s jakou se tu prosadil,“ těší Ondřeje Smetanu.

„Samozřejmě nám bude chybět, ale já věřím, že se s tím vyrovnáme,“ pokračuje Smetana, který má o náhradě jasno.

V útoku bude Jiří Klíma, který v předchozích dvou duelech nastoupil po boku Almásiho. „Má své přednosti a v tréninku i zápasech je potvrzuje. A zlepšuje se. Ano, možná je v ústraní, protože Laco mu určitý čas vzal, dává góly, ale i Jirka má svou kvalitu i schopnosti a teď dostane od začátku prostor on, využije ho a Laca nahradí,“ věří Ondřej Smetana.

V útočném duu by Klímu mohl doplnit Nemanja Kuzmanovič, který se naopak po trestu vrací. „Všichni tři se nahoře točí, takže teď to bude o těchto dvou. Pravděpodobně. Ale ještě uvidíme, variant máme víc. Samozřejmě budeme chtít překvapit i soupeře,“ zůstává lehce tajemný Smetana.

Výrazný odklon od toho, co obě mužstva předváděla v dosavadním průběhu ročníku, nečeká. „Myslím si, že změn moc nebude. Oba týmy budou chtít uspět svými zbraněmi, díky kterým byly úspěšné, a proto jim věří. My určitě důvod uhýbat z cesty nemáme,“ uzavírá Ondřej Smetana.