Předchozí
1 z 6
Další

PRVNÍ BOD VENKU

Liberec, Plzeň, Slavia = nic. Dosud Baník držely výhradně body uhrané na domácí půdě, venku přišel první zisk až na čtvrtý pokus. Těžký los bude ale pokračovat dál. Po duelu v Ďolíčku totiž celek z Bazalů sehraje další zápas mimo Ostravu v nedaleké Olomouci, které se aktuálně daří. Po reprezentační pauze následují Teplice a Karviná. Podaří se venku pořádně zabrat?

DVANÁCTÝ ZÁPAS BEZ PROHRY

Potvrdilo se, že Bohemians jsou pro Baník v posledních letech oblíbeným soupeřem. V soutěžních zápasech Ostravané neprohráli potřinácté v řadě (dvanáctkrát v lize, jednou v poháru). Naposledy se tak stalo v říjnu 2017. „Podle průběhu nemůžu říct, že bychom dva body ztratili,“ řekl trenér Baníku Pavel Hapal.

NEJASNOSTI OKOLO TANKA

Asi největší téma sobotního dění v Ďolíčku. Nigerijský útočník figuroval v prvním zápise v základní sestavě, později ale trenéři Baníku udělali změnu, Tanka kvůli zranění stáhli na střídačku a nasadili Ladislava Almásiho. Rychlík pak zasáhl do hry dvacet minut před koncem a asistencí se podílel na vyrovnání. Tenhle tah se nelíbil domácímu kouči Jaroslavu Veselému. „Zmátlo nás to,“ přiznal. Myslím, že zraněný hráč by už v zápise být neměl, natož naskočit na hřiště. A jestli se to může, dělejme to všichni. Budeme narychlo měnit zápisy a hráči se budou zázračně zraňovat a uzdravovat,“ pokračoval Jaroslav Veselý.

POVEDENÁ STŘÍDÁNÍ

Nebyl to jen Tanko. Čerstvou silou na hřišti byl i Matěj Šín, který jen po necelé minutě ve hře vyšvihl přesnou ránu k tyči, po níž se gólman Jedlička natahoval marně. „Byl tam brejk, Tanko to krásně uhrál, dal pod sebe a já nepřemýšlel. Hned z druhého dotyku jsem střílel,“ popsal v rozhovoru pro O2TV Matěj Šín.

JAK JE TO SE STOPERY?

Systém na čtyři obránce, ve středu David Lischka s Karlem Pojezným. Filip Blažek na lavici, Michla Frydrych ani tam. Závěr dohrával Baník ve třech vzadu, kde zaskakoval Gigli Ndefe. Taková byla víkendová situace okolo stoperů. „Máme zdravotní problémy se stopery. Blažek na nějakou dobu vypadl, i když dnes už byl připravený. Frýďas (Frydrych) s námi ještě nebyl, a odešel Bitri,“ objasnil Pavel Hapal.

BÉČKO NA ČELE TABULKY

V ligové tabulce Baník vypadl z elitní šestky, naopak na úplný vrchol vystoupal B-tým v MSFL. V neděli tým kouče Josefa Dvorníka zvládl na Bazalech šlágr kola proti do té doby vedoucímu Startu Brno, rozhodla v úplném závěru proměněná penalta Dominika Holaně. Slezané tak svého soupeře o dva body předstihli.