Searle přišel do Slezska v létě, v Baníku měl na starosti mimo jiné komunikaci a práci s mladými hráči, případně marody, kteří se vraceli zpátky do hry po zranění. Během podzimu musel ale kvůli vízům zpět na Ostrovy, a i když se jeho návrat k mužstvu oddaloval, počítalo se, že se startem zimní přípravy bude zase u týmu.

„Čeká ještě na jeden papír, který by tento týden měl dostat. Pak by už jeho příjezdu nemělo nic bránit, a na začátek přípravy by mohl být zpět,“ říkal v prosinci před Vánoci v rozhovoru pro Deník sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško, který se Searlem znal z působení ve West Hamu a do Ostravy jej přivedl.

Útočník Baníku Ostrava Abdullahi Tanko.
Hvězda Baníku poprvé o zkratu se Slavií: Můj úlet, nic tam nebylo. Má nabídky?

Na prvním tréninku – ani žádném dalším – ale Angličan přítomen nebyl a nyní je jasné, že nebude. Cesty Baníku a Searleho se rozcházejí. „Danny nás požádal o uvolnění. Má určité rodinné problémy a vysvětlil nám, že momentálně by bylo velmi složité skloubit je s angažmá v tak velké vzdálenosti. Potřebuje teď být doma v Anglii. Dohodli jsme se tedy, že skončí. Rozešli jsme se jako přátelé, popřáli jsme mu, ať se mu vede v soukromém i fotbalovém životě a poděkovali mu za spolupráci,“ prohlásil pro klubový web Luděk Mikloško.

Searle se o víkendu na Bazalech rozloučil a vrací se na Britské ostrovy. „Chci říct, že to pro mě bylo velmi obtížné rozhodnutí. Ale cítím, že teď opravdu potřebuji zůstat doma s mou rodinou. Chci Baníku poděkovat za vstřícnost i šanci, kterou jsem tu dostal. Celý klub se ke mně od první chvíle choval skvěle a speciální místo uvnitř ve mně si získali fanoušci, kteří jsou zkrátka ohromní. Baníku přeji jen to nejlepší,“ uvedl Danny Searle.