Na vysoké výhře měli střelecký podíl čtyři muži – dvougóloví Ewerton s Filipem Kubalou a jedním zásahem Abdullahi Tanko a Patrick Kpozo. Fanoušky, kterých na Městský stadion ve Vítkovicích dorazilo přes deset tisíc, přitom dobře naladilo dění už před výkopem. Mohli totiž s úspěšným B-týmem krátce oslavit jeho postup do druhé ligy, který stvrdili dopoledne výhrou nad Uherským Brodem. Na Bazaly se tak po 20 letech vrátil „titul“.

Na domácích byla znát nervozita, Buchta neproměnil samostatný nájezd, Klíma hlavou přestřelil a Boulovu umístěnou ránu vytáhl Heča. Gólman Slovácka kapituloval poprvé ve 28. minutě z penalty Ewertona, které předcházel faul Mihálika na Buchtu. Za to byl hostující hráč vyloučen. Vzápětí navíc pěknou kombinaci zakončil gólem Kubala, stejný hráč se prosadil ještě do poločasu po standardní situaci.

Oslavy B-týmu Baníku Ostrava po postupu do druhé ligy.
VIDEO: Baník mistr, Baník mistr…! Na Bazalech se po 20 letech slaví titul
Zdroj: David Hekele

V té chvíli bylo zřejmé, že s nějakým obratem to celek z Uherského Hradiště bude mít velmi složité. Zvlášť když brzy po návratu ze šaten skóroval Ewerton a nakonec byl vyloučen i Pavel Juroška. Góly pak přidali i Tanko a Kpozo. Zbytek zápasu se tak nesl v duchu oslav fanoušků na tribunách.

Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 6:0 (3:0)

Branky: 28. z pen. a 50. Ewerton, 30. a 36. Kubala, 71. Tanko, 79. Kpozo. Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Kubr, video: Berka. ŽK: Ndefe, Buchta – Šimulikoski. ČK: 26. Mihálik, 62. P. Juroška (oba Slovácko). Diváci: 10 190.

Baník Ostrava: Letáček – Ndefe (65. J. Juroška), Frydrych, Pojezný, Kpozo – Boula (78. Grygar), Rigo – Buchta (65. Rusnák), Klíma (65. Šín), Ewerton – Kubala (65. Tanko). Trenér: Hapal.

Slovácko: Heča – Blahút, Hofmann, Kalabiška (89. Holásek), Holzer – Trávník (74. Novotný), Havlík (85. Novák) – Mihálik, Kim (46. Reinberk), P. Juroška – Kvasina (46. Vecheta). Trenér: Baránek.