Opava zápas naděje nezvládla

Teplice – SFC Opava 3:1 (1:1)
Branky: 3. Moulis, 62. Kodad, 82. Mareš – 45. Nešický.
„Utkání jsem vnímal jako zápas naděje pro Opavu. S tím, že když vyhraje, přitáhne Teplice k poslední trojce. To se nestalo. Bodový rozdíl už je nyní velký. Co se týká samotné hry, byl to opět opavský evergreen. Opava chtěla hrát fotbal, byla fotbalovější. Teplice byly nebezpečnější. Bylo vidět, že to na těžkém terénu chtějí umlátit a zápas vyhrát. Hrály jednoduše, což jim přineslo ovoce.

Baník hrál celý zápas ve vysokém tempu

Slavia Praha – Baník Ostrava 2:1 (2:0)
Branky: 7. Masopust, 32. z pen. Stanciu – 53. vl. Kačaraba. ČK: 3. Fillo (Baník).
„Dnešní Slavie, když je ve formě, tak je jí obtížné konkurovat v jedenácti lidech. Baník hrál téměř celý zápas v deseti, hlavně v prvním poločase to bylo vidět. Slavia měla fantastický pohyb, byla silná na míči. Bylo jen otázkou času, kdy jí tam začnou padat góly. Nakonec dala do přestávky dva. Ve druhém poločase se možná trošku uspokojila, ale hlavně Baník hrál ve vysokém tempu, ve kterém vydržel až do konce. V poslední minutě mohl i vyrovnat, což by byl pro něj obrovský úspěch.

Zasloužená remíza

Karviná – Brno 1:1 (1:0)
Branky: 11. Tavares – 66. Pernica.
„Po většinu zápasu to byl boj o střed hřiště. Byly pasáže, kdy balon létal vzduchem, oba týmy chtěly z utkání urvat maximum. Karviná šla do vedení, které mohla navýšit. Ani jednu ze dvou šancí ale neproměnila. Brno kromě vyrovnávací branky mělo jednu gólovku, kterou taky nezužikovalo. Konečná remíza je spravedlivá.

Vzestup Plzně

Plzeň momentálně našla ve svém středu hráče, a to Beauguela, který dokáže gólem rozhodnout zápasy. Viděl jsem i předchozí zápasy Plzně, je vidět, že jí chybí lehkost. Je to ale dáno tím, že tým se znovu skládá a Bucha nebo Šulc ještě nemají tolik zkušeností, aby dokázali hru Plzně režírovat v plném rozsahu. Nicméně Plzenští jasně ukazují, že boj o poháry nevzdávají.“


Načítám tabulku …