Všichni v bílém. Tak zní heslo tohoto výjezdu. „Bílá invaze“ zamíří do Olomouce nejspíše postupně. Někteří fanoušci zvolí dopravu individuálně autem, další pojedou již dopoledními vlaky. Největší masa baníkovců ale vyrazí z nádraží ve Svinově 12.22 hodin. Po příjezdu je pak čeká společný přesun pěšky až ke stadionu, podobně jako tomu bylo letos v dubnu. Opět by se z toho měl stát improvizovaný pochod městem.

Zdroj: David Hekele

Zajímavostí je, že vůbec poprvé proběhne výjezd také „Mladých Chacharů“. Ti se pocestují autobusem a měli by se odlišovat tím, že na sobě budou mít naopak modrou barvu.

„Jak všichni víme, děti často moc neposedí, tak pro lepší identifikaci mladých baníkovců a přehled organizátorů dětského výjezdu, kteří mají děti na povel, byla zvolena tato výjimka,“ vysvětlují fandové na facebooku Chachari.cz.

Jak to vypadalo při jarním měření sil, kdy Baník vyhrál v Olomouci 4:1, se můžete podívat v přiložených videích a fotografiích Deníku.

Zdroj: Vladimír Pryček

„Očekávám výbornou atmosféru, protože jak jsem slyšel, naši fanoušci se do Olomouce chystají v hojném počtu. Věřím, že tam budeme mít domácí prostředí a podle toho bude i zápas vypadat,“ řekl trenér Baníku Pavel Hapal, podle něhož by tým neměl ovlivnit ani středeční pohárový duel v Zápech.

Zároveň přiznal, že i pro něj osobně jde o specifickou událost. „Snažím se to ale na hráče nepřenášet,“ podotkl. „Minule nám tam zápas vyšel, vyhráli jsme velkým rozdílem (4:1), takže za to jsem byl rád. Čeká nás ale těžký zápas, protože Sigma má formu, a i když posledně prohrála na Bohemce, tak doma je stoprocentní. Jsme ale nechystaní,“ dodal Pavel Hapal.