Reprezentační přestávka skončila, ligový kolotoč se vrací. Baník se pokusí na vydařené září a dosud i říjen pokusí navázat v neděli v Teplicích. Z přípravy a soustředění na pokračování nejvyšší soutěže je vytrhla příjemná povinnost.

Ve čtvrtek pozdě odpoledne naklusal celý tým Pavla Hapala do obchodního centra Nová Karolina, v nejvyšším patře budovy zasedli ke stolkům, aby se pověnovali fanouškům. Podpisy, fotky, případně prohození pár slov. Na to vše měl kádr čas.

Nemanja Kuzmanovič v dresu Baníku Ostrava.
Kuzmanovič zamával Baníku: Cítím vděčnost i hrdost. Kypr? Odbočil do protisměru

„Jsem rád, že to tady je. Vidět ten tým takhle pohromadě, obejít si ho, a třeba popřát jim štěstí bylo fajn,“ řekl například fanoušek Petr. „Jsem z Nového Jičína. Hráči občas někde jsou, že ulovíte nějaký ten autogram, ale teď mám i podpis trenéra. Toho si cením,“ podotkl vedle stojící kamarád. „Takhle velká autogramiáda se mi líbí,“ dodal.

Zdroj: Deník/David Hekele
Zdroj: David Hekele

Že se fotbalová Ostrava probouzí, Baník opět začíná táhnout, potvrdila nejen návštěva na nedávném domácím zápase s Pardubicemi (přes devět tisíc), ale ve svém posledním komentáři pro Deník také klubová legenda Martin Lukeš.

„S výkony a výsledky souvisí i atmosféra ve městě. Já s lidmi mluvím na různých místech o Baníku denně. Pořád se mě někdo ptá. Někdy odpovídám jako fanoušek, jindy jako bývalý hráč. Tu náladu, nebo změnu nálady, cítím. Třeba po Pardubicích," uvedl Lukeš.

Martin Lukeš.
Lukeš: Nálada v Ostravě se mění. Nikdo nechce na Baník jen nadávat v hospodě

„Každý čekal výhru, ta se nedostavila, ale stejně se tleskalo. Taková radost možná nebyla ani po výhrách nad Hradcem, nebo Budějovicemi. Není to jen o výsledcích, lidi fotbal musí hlavně bavit, chtějí být pozitivní. Pak budou i chodit, protože nikdo nechce jen sedět v hospodě a nadávat," pokračoval Martin Lukeš.

Na příznivcích bylo znát, že jde o originální šanci, protože akce podobného rozsahu nebývá často. Naposledy předloni při startu oslav sta let od založení klubu. Kdy bude další?