Bitri byl v lednu jedinou posilou Baníku v zimním přestupním období, když přišel z FK Partizani. V Ostravě tak strávil sedm měsíců. „Nebudeme tvrdit, že nás to nemrzí. Eneo tady šel herně hodně nahoru a získal si své místo v základní sestavě. Z Norska ale obdržel na naše poměry opravdu lukrativní nabídku, a přestože i my jsme mu dali návrh nové smlouvy a jednali o nových podmínkách, on vyjádřil touhu odejít,“ prozradil pro klubový web sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško.

„Samozřejmě, smlouvu měl ještě skoro na rok s následnou opcí a mohli jsme tedy naléhat na to, aby ji dodržel, ale držet za každou cenu hráče, který chce jít pryč, by bylo spíše kontraproduktivní. Navíc i nabídka pro Baník byla finančně zajímavá,“ dodal.

Baník má i přes odchod Bitriho na soupisce áčka další čtyři střední obránce (Pojezný, Lischka, Frydrych, Blažek) a i Patrika Měkotu v béčku.

„Nestojí to tak, že bychom teď okamžitě museli za jakoukoliv cenu dovést nového stopera, když jeden odešel. Hráči, které v kádru máme, svou kvalitu mají. My hráčský trh monitorujeme nepřetržitě a průběžně si situaci analyzujeme. Ale nebudu předjímat, zda ještě v tomto přestupním okně k nějakému příchodu dojde. To je otevřené,“ uzavřel Luděk Mikloško.

Bitri v dresu slezského klubu z Bazalů odehrál v lize 17 zápasů a dal 2 góly. V posledních dvou utkáních na Slavii a s Hradcem Králové nechyběl na hřišti ani minutu.