Baník byl od úvodních minut výrazně aktivnější, a měl hned několik nadějných náznaků akcí. Dotáhnout se je nepodařilo. Pozorně bránící Východočeši zahrozili poprvé střelou Darmovzala, Letáček si poradil.

Šok pro ostravské publikum přišel před pauzou, kdy Kpozo fauloval v pokutovém území a penaltu proměnil Daněk. Druhou půli rozjel Baník velkým náporem. První Ewertonovu dělovku ještě Budinský vytáhl, druhou o chvíli později už nikoli.

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FK Pardubice, 11. září 2022, Ostrava. Nemanja Kuzmanovič z Ostravy.
VIDEO: Kuzmo, děkujeme! Baník i fanoušci se rozloučili s bývalou oporou
Zdroj: David Hekele

Exostravský gólman měl i poté hodně práce, na jeho bránu i kolem létala jedna střela za druhou, ale vedoucí gól Baník nevytěžil. Chyběly příležitosti z vnitřku pokutového území. Naopak mohl inkasovat, ale Letáček proti samostatnému úniku Tischlera dobře zasáhl, a dorážku Sychra do opuštěné svatyně neposlal.

Blízko měl k úspěchu Almási, ale na Juroškův pas o kousek nedosáhl, později slovenský útočník střílel mimo. Obří šanci měl v závěru Kubala, když Ewertonovu tečovanou střelu Budinský nezkrotil, ale letní posila z pár metrů přestřelila prázdnou bránu. Gólman Pardubic si pak poradil i se střelou Šína.

Hlasy trenérů po utkání:

Pavel Hapal (Ostrava): "Ačkoliv jsme nevyhráli, budu pozitivní, kromě první půle. I když si soupeř nevypracoval šance, zlomil nás po našich ztrátách a dostal se do vedení. Nevycházely nám situace, kde bychom měli zachovat větší klid. Druhá půle byla markantně jiná, odehrávalo se to na jednu branku. S bodem spokojený nejsem, s výkonem ano. Hráči to odjezdili do poslední minuty a bylo vidět, že i fandové, kteří byli skvělí, je odměnili potleskem. Jasně, domácí bod s Pardubicemi je málo. Ale znovu jsme neprohráli a dělá mi radost, že mužstvo se herně pořád zvedá. Naše výkony se kolo od kola zlepšují."

Radoslav Kováč (Pardubice): "Myslím, že jsme podali velice dobrý týmový výkon. Byli jsme aktivní, v prvním poločase jsme udělali jen jeden proběh, chtěli jsme jich mít víc. Chtěl bych pochválit Štěpána Míška. Ročník 2005, zvládl to fantasticky, už druhý zápas. V Teplicích jsme s ním brali tři body, teď na Baníku bod. Zaslouží velký respekt. Ve druhém poločase už nám trošku ubývaly síly, nebyli jsme nahoře tak aktivní. Baník trošku přidal, začal být daleko aktivnější. Hodně na nás vylezl, Buďa (Viktor Budinský) nás podržel. Měli jsme i štěstí, ale to přeje připraveným. My jsme zase na druhé straně mohli dát gól Sychrou, šanci měl i Matoušek. Bod s Ostravou před reprezentační pauzou musíme brát, je to jiný Baník než před třemi měsíci."

Baník Ostrava – FK Pardubice 1:1 (0:1)

Branky: 50. Ewerton – 42. Daněk z pen. Rozhodčí: Petřík – Mokrusch, Podaný, VAR: Adámková. ŽK: Kubala, Lischka – Daněk, Kováč (trenér). Diváci: 9108.

Baník Ostrava: Letáček – Ndefe (67. Juroška), Lischka, Pojezný, Kpozo – Buchta (86. Fadairo), Boula (86. Kaloč), Rigo (67. Šín), Ewerton – Kubala, Tanko (72. Almási). Trenér: Hapal.

Pardubice: Budinský – Icha, Halinský, Kukučka, Surzyn – Daněk, Darmovzal (74. Donát), Hlavatý (64. Tischler) – Míšek (71. Jak. Matoušek II), Černý (64. Krobot), Sychra (71. Helešic). Trenér: Kováč.