Předchozí
1 z 15
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Dlouho byl bez práce, až chvíli po přestávce ho zaměstnal Hlinka. S gólovou tečí Poznara, která mu vzala první nulu v sezoně, nemohl prakticky nic dělat.

GIGLI NSUNGANI NDEFE 

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Vzadu byl spolehlivý a bezchybný, jako obvykle podporoval i útok, ale k většímu množství centrů se nedostal.

JAROSLAV SVOZIL

Jaroslav SvozilJaroslav SvozilZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Nezářil jako jeho parťák ze stoperské dvojice, své si ale odvedl a nedovolil Zlínu větší možnost. Navíc se prezentoval konstruktivní rozehrávkou.

DAVID LISCHKA 

David LischkaDavid LischkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 1 -

Jeho večer. Snový návrat domů prožil stále ještě mladý obránce. Vstřelil dva góly Baníku a tím položil Zlín. Navíc stejně jako v Jablonci byl jistý a bezchybný při své defenzivní práci.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Další ze strůjců vítězství. K prvnímu gólu přispěl přesným centrem od rohového praporku, o chvíli později jeho rychle hozený aut načal cestu k navýšení náskoku.

YIRA COLLINS SOR

Yira SorYira SorZdroj: FC Baník Ostrava

 - 1 -

Jeho rychlost byla neustálým nebezpečím pro obranu Zlína, kterou nejednou pořádně zaměstnal. Jeho hlavním momentem byl ale gól na 2:0 po skvělém uvolnění přes Cedidlu. V úvodu druhé půle asistoval u gólu Buchty.

DANIEL TETOUR

Daniel TetourDaniel TetourZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

V úvodu zkoušel dvakrát střelbu, jednou mířil vysoko nad, podruhé mu ji zlínští zablokovali. Ve 34. minutě ale na půlící čáře obral o míč Hrubého, utekl mu a naservíroval ho Almásimu na jeho první gól v dresu Baníku. Když bylo třeba, hru zklidnil.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

Nenápadný záložník sice neměl – jako jeden z mála – prsty v ofenzivních manévrech Baníku, své spoluhráče ale jistil zezadu a rozbourával ve středu hřiště útočné snahy soupeře.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Vydařený večer. Bojoval o každý míč, svým pohybem pomohl k první brance, jeho luxusní centr levačkou pak umístil do sítě z voleje Lischka.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

 - 2 -

V prvním poločase byl aktivní, kreativní, góly však i díky jeho servisu a výkonu dávali jiní. Nedlouho po obrátce se však prosadil i on a korunoval tak své povedené představení.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

V Jablonci mu chybělo střelecké štěstí, když mu ale dal Zlín dost prostoru, poslal Tetourovu nabídku za Dostála. Soupeře po celou dobu, kdy byl na trávníku, nepříjemně napadal.

DYJAN CARLOS DE AZEVEDO

Dyjan Carlos de AzevedoDyjan Carlos de AzevedoZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Chtěl navázat na výkon Sora, vytáhl do šance Klímu, víc ale v těžkých podmínkách vytrvalého deště vytvořit pro spoluhráče či sebe samého nestihl.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Na hrotu útoku se za tu více než půlhodinu hry srdnatě rval, měl jednu možnost, ale jeho zakončení v tísni chyběla razance. Trochu doplatil na polevení ze strany Baníku za rozhodnutého stavu.

ROMAN POTOČNÝ 

Roman PotočnýRoman PotočnýZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Hned po svém příchodu na hřiště v 58. minutě mohl proti nedávným spoluhráčům skórovat, vychytal ho ale Dostál. V závěru nedotáhl brejk nepřesnou přihrávkou.