Nejvíce si mohou vážit Slezané toho úterního. Utkání 28. kola s Mladou Boleslaví se jim totiž podařilo otočit a vyhrát 2:1. Ostravané tak navázali na předchozí úspěchy z Vítkovic (stále bez fanoušků na tribunách) s Opavou (3:0) a Příbramí (5:0).

Baník prohrával od 10. minuty po hlavičce Klímy, po změně stran se ale zlepšil a také dvakrát skóroval. V 66. minutě srovnal z penalty svou jubilejní desátou brankou v sezoně De Azevedo. V 75. minutě rozhodl Tetour.

„Svým způsobem se dá říct, že nás ta proměněná penalta vysvobodila. Na druhé straně jsme si do té doby vytvářeli nebezpečné situace. Dali jsme dva góly z ofsajdu,“ připomněl Smetana neuznané trefy Stronatiho (31. minuta) a Zajíce (55. minuta).

„Doufali jsme, že bude aspoň jeden gól po prozkoumání platit, bohužel se tak nestalo. Dostávali jsme se dál do šancí a o tu penaltu jsme si řekli tlakem. Zasloužili jsme si ji. A ano, pomohla nám,“ pokračoval Smetana.

Před vítězným gólem Tetoura skvěle zapracoval Buchta. Klapla tak spolupráce dvou střídajících hráčů. „Buchta se zachoval přesně tak, jak měl. Ta přihrávka byla úžasná. Stejně tak zakončení,“ pochvaloval si Smetana.

Tetour, jeden ze základních kamenů sestavy Baníku, začal po 25 zápasech jen na lavičce. Problém s tím ale neměl. Vždyť jako střídající hráč rozhodl. „Jsem rád, že to takhle vyšlo a dal jsem gól,“ usmíval se po čtvrté trefě v ročníku Daniel Tetour.

PLNÝ POČET BODŮ získali fotbalisté Baníku Ostrava ve všech domácích zápasech pod trenérem Ondřejem Smetanou. Slezané postupně porazili Příbram, Opavu a v úterý také Mladou Boleslav. V 75. minutě rozhodl Daniel Tetour (na snímku vlevo).PLNÝ POČET BODŮ získali fotbalisté Baníku Ostrava ve všech domácích zápasech pod trenérem Ondřejem Smetanou. Slezané postupně porazili Příbram, Opavu a v úterý také Mladou Boleslav. V 75. minutě rozhodl Daniel Tetour (na snímku vlevo).Zdroj: Deník/Petr Kotala

Fanoušci Baníku při derby s Opavou:

„S trenérem se průběžně bavíme, jak se kdo cítí, jakou má kdo formu. Ode mě to v posledních zápasech nebylo ideální, ale byl jsem v hlavě nastavený, že pak do zápasu naskočím a pomůžu týmu jako střídající,“ vykládal Tetour.

Za poslední domácí výhry je rád, nechce je ale přeceňovat. „Zatím jsme výsledkově zvládali zápasy s týmy, které jsou v tabulce hodně hluboko. Měřítkem jsou ale spíše složitější utkání. Čeká nás Sparta, Plzeň, Olomouc. Když to zvládneme, můžeme si říct, že jsme něco zlepšili a že jsme třeba úspěšnější,“ dodal Daniel Tetour.

Městský stadion ve Vítkovicích: