Při vymýšlení způsobu, jak desetiprocentní kapacitu pro zbývající tři domácí ligové zápasy co nejlépe využít, rozhodl odměnit majitele permanentních vstupenek.
A pokud permanentkáři Baníku možnost nevyužijí, slezský klub se rozhodl poskytnou zbylé lístky zaměstnancům regionálních zdravotnických zařízení a členům Akademie FC Baník Ostrava.

Ostravský stadion má zhruba patnáctitisícovou kapacitu. To znamená, že za stávajících opatření může na domácí utkání Baníku přijít patnáct set diváků. Pro své partnery vyhradil klub dvě stě lístků, zbytek míří do distribuce. Tedy 1300 lístků na zápas.

A protože má Baník v této sezoně 3800 permanentkářů, rozhodl se klub, že každý permanentkář si může s předstihem objednat jeden lístek na některý ze zbývajících domácích zápasů (s Brnem, Zlínem a Karvinou), což matematicky znamená, že klub nabídl 3900 lístků pro 3800 permanentkářů.

„Spravedlivé řešení, které by uspokojilo všechny naše fanoušky, pro tuto situaci pochopitelně neexistuje. Rozhodli jsme se, že v rámci jakéhosi nejspravedlivějšího možného rozdělení nabídneme každému stávajícímu permanentkáři možnost návštěvy jednoho ze tří zbývajících domácích utkání dle svého výběru,“ uvedl Marek Lorenc, tiskový mluvčí ostravského klubu.

„Ale protože vnímáme, že nezanedbatelná část fanoušků za těchto okolností na stadion ze solidarity zatím nechce, může se svého vstupu na utkání vzdát ve prospěch zaměstnanců z ostravských zdravotnických zařízení, hráčů z Akademie FCB, potažmo dalších permanentkářů, kteří na stadion jít chtějí. To už je čistě na osobní libovůli každého,“ dodal Marek Lorenc.

Nezbytnou podmínkou pro vstup na stadiony je negativní výsledek PCR či antigenního testu, potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19 v posledních 90 dnech anebo certifikát o dokončeném očkování s uplynutím čtrnácti dnů od druhé dávky. Další nutnou podmínkou je vyplněný a vytištěný screeningový formulář, který musí každý návštěvník odevzdat u vstupu na stadion.