Tou jednoznačně největší kaňkou zápasu, který měl podle slov libereckého kouče Hoftycha grády, však byl ubohý rasistický výlev (podle všeho někoho z tribuny) směrem k Mosquerovi odcházejícímu po vyloučení ze hřiště. „Černá svi*ě si myslí, k*rva, že je v lese někde. Opice!“ bylo slyšet z ruchových mikrofonů O2 TV Sport, která přímý souboj o páté místo živě vysílala. Utkání se hrálo kvůli koronavirovým opatřením bez diváků, na stadionu byl přítomný omezený počet lidí.

Ostravský klub na celý incident okamžitě reagoval. „Baník Ostrava se omlouvá za výlev rasismu, který dnes zazněl v závěru utkání na adresu Jhona Mosquery. Odmítáme jakékoliv projevy xenofobie či rasismu. S vlastníkem stadionu řešíme identifikaci viníka na základě videozáznamů. Jhonu Mosquerovi i FC Slovanu Liberec se omlouváme,“ stojí v prohlášení Baníku Ostrava.

Podobná „žumpa“ se udála loni v červnu při utkání 30. kola mezi Olomoucí a Plzní (0:1). Tehdy několik domácích fanoušků na Andrově stadionu rasisticky uráželo útočníka Viktorie Jeana-Davida Beauguela. Francouzský hráč tmavé pleti byl pochopitelně zhnusen. Vedení Sigmy se okamžitě rodákovi ze Štrasburku omluvilo s tím, že důrazně odsuzuje jakékoli rasistické projevy.

Pokutě však Hanáci neunikli. Klub musel zaplatit 120 tisíc korun. Disciplinární komise LFA potrestala Sigmu za to, že někteří její příznivci na Beauguela bučeli. Z tribuny se ozývaly zvuky napodobující opici. Pořadatelská služba viníky okamžitě vyvedla. Sigma jim zakázala vstup na stadion a rozhodla se po nich pokutu vymáhat. Je jasné, že ani Baník se finančnímu postihu nevyhne.