Že se mohou profesionálové od středy vrátit k tréninku v uzavřených prostorách a při splnění přísných hygienických podmínek i k ligovému zápolení, informoval na dnešní dopolední tiskové konferenci Milan Hnilička, předseda Národní sportovní agentury.

„Vidíme světlo na konci tunelu. Jednoznačně vítáme, že fotbalisté se znovu mohou vrátit naplno do práce. To, jak se s epidemií vyrovná společnost, a tím pádem, kdy se na tribuny vrátí diváci, už je další věc,“ řekl Deníku výkonný ředitel Baníku Michal Bělák.

„Podmínky zveřejníme během dne. Budou zahrnovat pravidelné testování před každým zápasem, rozestupy a limitovaný počet lidí na zápasech,“ řekl Hnilička. „Rádi bychom, aby se hrálo již o víkendu,“ uvedl Dušan Svoboda, šéf Ligové fotbalové asociace.

Vzpomínkový koutek má Arnošt Kvasnica v jedné z hospod v Bohumíně, kde žije. Poukazuje především na titul z roku 1976. Z původní podoby, kterou dostal k 70. narozeninám, však zbylo jen torzo. „Býval tu i dres, fotky a tak, ale rozebralo se to,“ popisuje.
OSOBNOSTI REGIONU! Müller? Gólem mě naštval. Ani šňůrky neposlal, říká Kvasnica

„V připravenosti jsme logicky nejdál. Máme ohromnou výhodu, že můžeme čerpat z okolních lig i přísného protokolu UEFA pro účastníky svých pohárových soutěží. Děláme všechno pro to, abychom začali už v pátek předehrávkou Jablonce proti Brnu," dodal Svoboda.

Fotbalisté Baníku se představili v nejvyšší soutěži naposledy 4. října, kdy doma podlehli Slavii 0:1. „Makáme, jako by se normálně hrála liga. Žádné úlevy. Chybí jen ten cíl před námi, a tím je vždy utkání,“ prohlásil minulý týden kapitán Baníku Jan Laštůvka.

„Nikdo situaci nezlehčuje, ale taky si myslím, že ve sportovním prostředí byl fotbal, pokud jde o prevenci, bezkonkurenční. Kluby do toho daly ze svého dost finančních prostředků, testovalo se před každým kolem, což zabránilo riziku skupinového přenosu," uzavřel Jan Laštůvka.

Hokejisté HC Vítkovice Ridera. Ilustrační foto. 18. srpna v Ostravě.
Hokejová extraliga hlásí návrat. Vítkovice nevidí v podmínkách problém