Ostravané hráli pod novým koučem Smetanou už od 3. minuty bez vyloučeného Filla, což se projevilo. Po půlhodině prohrávali 0:2. „V kabině jsme si říkali, že to i v deseti můžeme zdramatizovat, což se nám povedlo,“ hlásil Laštůvka.

I přes porážku viděla opora Slezanů pozitiva. Nešlo jen o samotnou hru, ale i celkový projev. „Vydali jsme se ze všech sil. Tohle mužstvo ukázalo, že má charakter, a že i s takovým soupeřem, jako je Slavia, která je teď opravdu silná, může hrát. Naše výkony musí být nadále jednotné,“ uzavřel Jan Laštůvka.

Kdo z fanoušků Baníku viděl druhou půli šlágru na hřišti mistra a osmifinalisty Evropské ligy, mohl si po delší době s radostí říct: Tohle je můj Baník! Hráči totiž „padali na hubu“. A to je to hlavní, co po nich příznivci modro-bílých barev chtějí.

„Připravujeme se na Příbram stejně poctivě jako na Slavii. Možná ještě víc, protože jsme v Praze neuspěli, a potřebujeme domácí zápasy zvládat. Čeká nás úplně jiný soupeř než Slavia. Ale také Příbram má své silné stránky. Musíme být připraveni a natolik aktivní, abychom ten zápas zvládli,“ prohlásil trenér Baníku Ostrava Ondřej Smetana.