„Víme, že na nás mají pifku, protože nepředvádíme to, co bychom měli. A já se jim nedivím. I tak to s nimi bylo veselejší. Tímto zápasem se můžeme odrazit, teď to musíme potvrdit s Teplicemi,“ prohlásil Jakub Pokorný.

Se Severočechy se utká Baník v sobotu od 16 hodin ve Vítkovicích. „Nedokážeme si vysvětlit, proč jeden zápas hrajeme fotbalově solidně a druhý úplně vyhoříme. Musíme zvládnout více utkání po sobě,“ dodal Pokorný.

Baník proti Teplicím, to je souboj devátého se čtrnáctým. „I když je soupeř ve spodních patrech tabulky, musíme si dát pozor, posílil ho výsledek 1:1 se Slavií,“ připomněl asistent Baníku Ivan Kopecký víkendový střet ze Stínadel.

„Mají rychlostní typy hráčů, nahoře Mareše. Nechceme je podcenit. V týdnu jsme postoupili v domácím poháru přes Třinec a vytěžili jsme hráče, kteří nebyli tolik nasazovaní v lize,“ pokračoval Kopecký.

„Rozebrali jsme si utkání s Pardubicemi a víme, že musíme hrát úplně jinak. Jdeme do toho s tím, že chceme zvítězit. Pracujeme na finální fázi, kde máme pořád ještě velké rezervy,“ uzavřel Ivan Kopecký.

Ostravanům budou nadále chybět zranění Fleišman, De Azevedo a Kuzmanovič. Mimo hru je i druhý gólman Budinský a mladík Kukučka.