Zajímavý transfer začali fanoušci Baníku okamžitě řešit na sociálních sítích. Drtivá většina je z něj nadšená. „Mikloško se začíná projevovat a hlavně prosazovat. Vypadá to vše zatím slibně. No uvidíme, věřím, že to půjde,“ napsal na oficiální facebookový profil Baníku Ladislav Adamovský. „Bomby jedeme tento rok,“ doplnil Kuba Bobčák.

„Konečně se něco děje. Chodí k nám hráči ze Slávie, Interu Milán, moldavského mistra, vrací se hráči co tu byli v juniorce, trenéři s profi licencí. Ještě Adriana Kaprálika ze Žiliny na pravé křídlo, Ondřeje Zmrzlého z Olomouce a jízda na třetí místo,“ rozepsal se očividně natěšený Ladislav Ponča. „Super posila do týmu,“ zahlásil jen Petr Karas.

Utkání 23. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha, 11. března 2023, Ostrava.
ANKETA: Baník Ostrava na prahu nové sezony. Jak si povede? Fanoušci, hlasujte!

„Má zkušenosti z Irska, ale i West Hamu. Určitě na naše poměry zajímavý tah. Navíc ho Mikloško zná,“ napsal spokojený Petr Maršo. Někteří obecné nadšení krotili. „Nechám ho projevit, než budu hodnotit. Ať se daří,“ sdělil svůj názor Zdeněk Kuřil. „Že by možná záloha kdyby vybouchl Hapal?,“ otázal se zase Petr Stuchlik.

A co kritika? Minimální. Ale našla se i ta. A týkala se financí a jejich ještě lepšího využití. „Baník potřebuje kvalitní hráče a ne rozšiřovat realizační tým. Je to k hov*u. Tento slavný (realizační) tým vezme více peněz jako všichni hráči i s náhradníky,“ rozohnil se Vladimir Peterek. Jeho negativní názor však nikdo další z řad fans FCB nesdílel.

Novým asistentem trenéra fotbalistů Baníku Ostrava se stal Angličan Danny Searle. Fotogalerie je z červencového soustředění Baníku v Polsku.
Změny v Baníku: trenér Hapal má anglického asistenta, z Itálie se vrací Grygar