„V defenzivě jsme to zvládli velmi dobře a i v poli to bylo myslím slušné, až velmi dobré. Bohužel naší slabinou je finální fáze. A to dlouhodobě,“ řekl trenér Baníku Luboš Kozel po bezbrankové remíze se soupeřem z Letné.

Ostravané nepustili Spartu, která ani jednou nevystřelila na branku, do jediné vyložené šance. Sami však vystřelili mezi tři tyče jedinkrát. Přízemní pokus Holzera zpoza šestnáctky si ale Nita pohlídal a u pravé tyče byl na zemi včas.

„Před utkáním by bod asi nebyl špatný, měli jsme ale více šancí i více ze hry, takže mě mrzí, že jsme nevstřelili branku a nevyhráli. S ofenzivou nemůžu být spokojený,“ pokračoval Kozel, kterému nadále chybí více přímočarosti a zakončení.

„Určitě bych našel situace, kdy jsme mohli raději střílet. Hráči se musejí rozhodovat podle situace, každá má jiné řešení. Chyběla kvalitní finální přihrávka. Taková, jakou dával Tetour do šance Azevedovi,“ vykládal Kozel.

Ten připomněl 25. minutu a asi největší šanci Baníku, kdy střílel v předskoku De Azevedo zblízka jen těsně nad břevno. Pak padl na kolena a držel se za hlavu. „Chtělo to více takových balonů do toho nejnebezpečnějšího prostoru. Pořád je jich málo,“ podotkl Kozel.

„Volíme spíše přihrávky pod sebe, to už je ale na každém individuálně,“ narážel Kozel na situace z 26., respektive 92. minuty, kdy na konci nadějného útoku zasáhla nejprve sparťanská obrana, v nastavení pak zazdil přečíslení Zajíc.

Ostravští útočníci znovu mlčeli. Gól nedali už v šestém utkání po sobě. Do 77. minuty hrál na hrotu Kuzmanovič, kterého nahradil Potočný. V 86. minutě ho přišel podpořit Zajíc. Nikdo z nich se nedostal ani do gólovky.

Ostravského kouče naopak těšila pevná defenziva. Domácí ustrážili s deseti góly nejlepšího střelce ligy Juliše, také kapitán Dočkal byl eliminován. „Až po sedmdesáté minutě tam dal dvě nebezpečné průnikovky,“ uzavřel Luboš Kozel, který povedel svůj tým do dalšího boje o ligové body již ve středeční dohrávce 8. kola se Slováckem.