„Hráč jeho kvalit vytížení potřebuje. Měl by pravidelně hrát, v Baníku to má v současné době těžké, proto jsme zvolili toto řešení, které je výhodné pro všechny strany. Tomášovi v každém případě děkujeme za to, co pro Baník odvedl. Moc mu přeju, aby se mu v Polsku dařilo,“ řekl Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku.

Zajíc přišel do Baníku loni v létě ze Slovácka. V uplynulé ligové sezoně nastřílel v ostravském dresu osm gólů, v té letošní se z branky neradoval. A ani nemohl. V konkurenci nových posil Almásiho a Klímy prostor nedostal. Zajíc, který debutoval v lize na konci února 2015, má na kontě celkem 138 ligových zápasů a 34 gólů.

Z příchodu Zajíce nejsou fanoušci polského celku u vytržení. Alespoň podle vyjádření na sociálních sítích. „Chybí nám kvalita, chybí nám výsledky a my bereme hráče ze slabého českého klubu, který se tam ani nevejde do kádru," reagoval na oficiálních facebookových stránkách Zaglebie Lubin příznivec Damian Stachura.

Ne všichni jsou tak kritičtí, dohodu obou klubů ale nedokážou pochopit. Raději by přestup. „Dejme mu šanci, třeba se to u něj zlomí a bude střílet góly. Ale hostování? Absurdní. Jedno je jasné. Klub míří špatným směrem a bohužel jen my fanoušci to vidíme," sdělil svůj názor další z fandů Zaglebie Lubin Przemek Grabarz.