„Vždy, když vedete a dostanete vyrovnávací gól, tak vás to pochopitelně mrzí, ale berete to. Musí být ale regulérní,“ narážel Kozel na to, že podle jeho názoru neměl být pokutový kop proti jeho týmu nařízen. „Hned po utkání jsem se díval na záznam a ta penalta byla vymyšlená. Nechápu, když je kontrola VARem, že to někdo takto posoudí,“ kroutil hlavou Kozel.

„Penalta to nebyla. Překvapilo mě, že se nešel rozhodčí podívat, když je tady video. Mohl to přezkoumat,“ prohlásil kapitán Baníku Jan Laštůvka. „Penaltě navíc podle všeho předcházel faul na Potočného, kterého držel domácí obránce a zabránil mu ve výskoku,“ hlásil Laštůvka. „Nechci se na to ale vymlouvat, první poločas jsme nehráli dobře,“ uznal Jan Laštůvka.

Zlínští měli na inkriminovaný střet opačný názor. „Byl jsem si celkem jistý, že to penalta bude. Natlačil jsem se před Filla, a on mě trefil do čelisti. Netuším čím, jestli loktem nebo rukou, ale rozhodil mě. Pokutový kop se pískal správně,“ měl jasno útočník Zlína Antonín Fantiš, který za Baník odehrál v letech 2010 až 2013 celkem 81 ligových zápasů.

„Že dostal Fantiš úder do obličeje? Tak ten jsem neviděl. Fillo byl u míče první, uhýbal před ním a dal si tam tělo. Fantiš mu tam běžel zezadu. Výkon rozhodčího se mi nelíbil,“ hlásil Kozel. „Penaltu nebudu komentovat, viděl jsem to z osmdesáti metrů. Důležité pro mě je, že Poznar zachoval klid a proměnil ji,“ prohlásil kouč Zlína Bohumil Páník.

Baníkovci musejí hodit zápas ve Zlíně rychle za hlavu. Už ve středu 27. ledna je totiž čeká od 16 hodin dohrávka 9. kola s Libercem. A je potřeba nutně připsat do tabulky nějaké body. Během tří jarních zápasů získali Slezané pouhé dva a pokud neuspějí, ztratí výhodu dvou plusových utkání přeložených z podzimu a zůstanou na devátém místě. „Musíme už začít dávat góly. Ve Zlíně jsme žádný nedali, oni si ho dali sami,“ uzavřel Luboš Kozel.