Předchozí
1 z 13
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Po chybě Sora v blízkosti šestnáctky na něj z boku postupoval Solil, zkušený gólman ale situaci zvládl. S dalšími střelami právě Solila a Cadua si lehce poradil, s gólem naopak moc dělat nemohl.

GIGLI NSUNGANI NDEFE 

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V úvodu nepohlídal na zadní tyči do boční sítě hlavičkujícího Černého. Dvanáct minut před koncem pak zaváhal proti Čelůstkovi a byla z toho tutovka Berana. Jinak podal svůj standard. Zákrok Čelůstky z první půle na něj volal po vyloučení.

JAROSLAV SVOZIL

Jaroslav SvozilJaroslav SvozilZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Častěji než v předchozích zápasech se tlačil do rozehrávky, v defenzivě byl spolehlivý. V první půli hlavičkoval z nebezpečné pozice do břevna.

DAVID LISCHKA 

David LischkaDavid LischkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Na rozdíl od minulých klání sice neskóroval, útok ale podporoval a i své defenzivní povinnosti si splnil téměř bez chyb. Až na šanci Berana, kdy špatně vystoupil proti přihrávajícímu Chytilovi.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Dlouho hlásila levá strana zavřeno, soupeře téměř k ničemu nepouštěl, navíc jako obvykle podporoval i útok. Při standardkách soupeře vyhrával důležité hlavičky. Při vyrovnávací brance se však jako obránce nevrátil do vlastní šestnáctky bránit brejk Pardubic.

ROMAN POTOČNÝ

Roman PotočnýRoman PotočnýZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 - 

Podruhé v řadě v základní sestavě a byl v největší šanci Baníku v prvním poločase, když si došel pro Kuzmanovičův centr a hlavou prověřil Markoviče. Byl aktivní, bojoval, ovšem postupem času se vytrácel. Byl střídán jako první.

DANIEL TETOUR

Daniel TetourDaniel TetourZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Po nahrávce Almásiho poslal Baník do vedení, v první půli přihrával do nebezpečného prostoru před brankou, ale nic z toho nebylo. Držel střed hřiště a získal několik důležitých míčů.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

Dlouho nebyl na hřišti znát, až krátce před pauzou, kdy dostal žlutou kartu. Jinak si ale znovu své odvedl, spolu s Tetourem měl střed pole pod palcem.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V utkání se dlouho proti dobře bránícím Pardubicím spíše trápil. Nedostával moc prostoru. Výjimkou byla chvilka, kdy přesným centrem vytvořil velkou šanci Potočnému. V 73. minutě však poslal míč na hlavu De Azeveda a ten rozhodl.

DYJAN CARLOS DE AZEVEDO

Dyjan Carlos de AzevedoDyjan Carlos de AzevedoZdroj: FC Baník Ostrava

 - 2 -

Přišel, viděl, a trefil vítěznou branku. Jen dvanáct minut na hřišti potřeboval nejlepší střelec Baníku z minulé sezony, aby rozjel klíčovou akci a skvělým náběhem vyrovnaný zápas i rozhodl. V závěru nahrál do šance Klímovi, pak mohl i sám skórovat.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

 - 2 -

Na hrotu se srdnatě bil, vyhrával osobní i hlavičkové souboje a fanouškům ukázal i svou techniku a rychlost. Málem donutil k vlastnímu gólu Tomla, toho pak ve druhé půli přetlačil v souboji a připravil gól Tetourovi, o chvíli později vyslal do tutovky Sora.

YIRA COLLINS SOR

Yira SorYira SorZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

Při zranění Buchty dostal příležitost a opět nezklamal. Aktivním výkonem byl nebezpečný, nicméně ho brzdila vlastní nepřesnost. Skórovat mohl, jednou ale nepropálil hradbu těl, podruhé nevyzrál z nájezdu na Markoviče. Baník vzápětí inkasoval.