Nigerijský střelec ve 47. minutě i před zraky hokejového útočníka Davida Pastrňáka v zaplněném kotli Baníku přetlačil v souboji Frydrycha. Protesty hostů byly marné, vše stvrdil i VAR.

David Pastrňák v kotli Baníku (někdy je potřeba několik sekund počkat, než se video načte):

„Byl tam centr, já se k němu dostal před Tijim, myslím, že jsem míč odehrál já, ale jeho noha mi dala šlapák, až se mi prohnulo koleno. Cítil jsem bolest, ležet jsem nezůstal jen tak, že by tam kontakt nebyl,“ popisoval Michal Frydrych, jež do ligy zasáhl poprvé od listopadu. „Myslím, že jsem tam byl první, ale sudí to posoudil takhle. Musíme mu věřit,“ podotkl.

Příjezd fanoušků ostravského klubu do hlavního města na zápas FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha, 20. srpna 2023.
FOTO, VIDEO: Výjezd podzimu! Fanoušci Baníku v Praze zamířili na zápas se Slavií

„Asi tam byla chyba, ale úplně jsem to neviděl. Už v první půli měl jednu možnost, kterou minul. Gratuluji mu, ale mrzí mě, že se trefil do naší sítě,“ povzdechl si trenér Pavel Hapal.

Jeho protějšek měl opačné pocity. „Tiji podal dobrý výkon, dal vítězný gól, udělal spoustu práce, měl další šanci, kterou pro mě nepochopitelně nedal. Škoda, jen by tím korunoval svůj výkon,“ řekl šéf slávistické lavičky Jindřich Trpišovský.

Choreo fanoušků Baníku:

„Ve druhé půli jsme chtěli zrychlit hru, změnili jsme rozehrávku i rozestavení. Baník velmi dobře bránil, ale bylo vedro a věděli jsme, že je to stálo hodně sil. Chtěli jsme ještě víc náběhů a dostávat se přes středové hráče, vytvořit větší tlak na stopery. Gól pomohl, ale chyběl ten rozdílový, abychom byli v klidu,“ prozradil.

Martin Lukeš
Lukeš: Buchta mě vysvobodil, výhra změní ráz sezony Baníku. Kubala? Stačí gól

Hapal přiznal, že ofenziva zůstala za očekáváním. Jedinou nadějí byla možnost Tanka po chybě v rozehrávce Slavie.

„Nebyli jsme nebezpeční, vytěžit bod by asi bylo moc odvážné, jelikož jsme dopředu neměli nic. Ale mužstvo pracovalo dobře dozadu, zodpovědně, za to ho musím pochválit,“ řekl Hapal. „Je to škoda. Za tu pracovitost jsme si bod možná zasloužili, i když vím, že pro Slavii by to nebylo spravedlivé,“ dodal.

Důvody impotence v ofenzivě dlouho nehledal. „Kazili jsme jednoduché balony, prohrávali jsme souboje. Hlavně v prvním poločase, když na nás zezadu zatlačili,“ vysvětloval kouč Baníku.

Slavia Praha – Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branky: 47. Tijani. Rozhodčí: Všetečka – Hájek, Machač. ŽK: P. Ševčík, Tijani, Kolář – Frydrych, Boula, Blažek. Diváci: 19 164.

Slavia: O. Kolář – Vlček, Ogbu, Bořil – M. Jurásek (82. Jurečka), Zafeiris, Hromada (65. P. Ševčík), Douděra (82. Masopust) – Chytil, Tijani (89. Van Buren), Schranz (65. Provod). Trenér: Trpišovský.

Baník Ostrava: Letáček – Blažek, Bitri, Frydrych – J. Juroška (82. Ndefe), Boula, Tetour (63. Rigo), Kpozo (87. Madleňák) – Šín (63. Tanko), Almási, Buchta (87. Fadairo). Trenér: Hapal.