„Snil jsem o tom, že dám gól a vyhrajeme. To první se povedlo a vypadalo to nadějně. Rozhodčí to ale neuznal a my na konci dostali gól a prohráli,“ smutnil dvaadvacetiletý Almási, který nejprve se spoluhráči svůj gól slavil. Obrovskou radost vystřídalo velké zklamání. „Všichni jsme jásali, pak byli smutní. Byl to nešťastný moment. Mrzelo nás to o to víc,“ přiznal Almási.

Přestože se vraceli Ostravané ze Střelnice s prázdnou, z výkonu mužstva měl dobrý pocit. „Baník od roku 2006 v Jablonci nevyhrál, všichni jsme se na ten zápas těšili a věřili, že tu černou sérii ukončíme. Hráli jsme dobře, bojovali jsme a vytvářeli si šance. Já sám jsem jich měl několik. Máme se od čeho odrazit. Je potřeba jen dál makat a příště vyhrát,“ dodal Almási.

Na tribuny se vrátili fanoušci a tradičně nelenili ti baníkovští. Do dalekého Jablonce jich vyrazilo podpořit tým na 200, což byla maximální kvóta. „Fanoušci byli fantastičtí. Celý zápas fandili, vytvořili nám domácí prostředí. I přes porážku tleskali, chválili nás. Ta bolestivá porážka se díky nim snášela lépe,“ uzavřel Ladislav Almási.

Jeho výkon chválil třeba bývalý reprezentační útočník Václav Svěřkoš. „Příjemně překvapil. Hlavu hore,“ napsal na svém twitterovém účtu legendární střelec Baníku. Ostravané se pokusí získat první body v sezoně v blížícím se duelu 2. kola FORTUNA:LIGY, který sehrají v neděli 1. srpna od 16 hodin na Městském stadionu ve Vítkovicích proti Zlínu.