Další

JIŘÍ LETÁČEK

Jiří LetáčekJiří LetáčekZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Na nával práce si stěžovat nemohl. Přímák Chramosty ani zakončení Sejka ho ohrozit nemohly, ale před poločasem neudržel střelu Součka, načež zbytečným zákrokem na Černáka daroval Jablonci penaltu. Ve druhé půli zneškodnil střelu Považance, víc toho v utkání neměl.

MUHAMMED SANNEH

Muhammed SannehMuhammed SannehZdroj: FC Baník Ostrava

– 2 –

Při nemoci Jurošky dostal po čase možnost v lize, a rozhodně nepropadl. Naopak. Spolehlivý v defenzivě, když viděl prostor, a možnost být nebezpečný, okamžitě vyrazil dopředu. Poradil si i s čerstvým Jovovičem, odvedl svůj obranný standard. Pozitivní. Zaujal.

ENEO BITRI

Eneo BitriEneo BitriZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

V podání vytáhlého albánského stopera šlo o pohodové nedělní odpoledne. Těch pár soubojů, které měl, vesměs vyhrál, připsal si i dva důležité, které hasily šanci Jablonce. Jinak měl míč častěji u nohy, než na hlavě. Rozehrávku nenechával jen na Pojezném, sám se snažil něco vymyslet.

KAREL POJEZNÝ

Karel PojeznýKarel PojeznýZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Ani on nemusel tasit jeden obranný zásah za druhým, před odchodem do šaten si ale připsal jeden klíčový proti Chramostovi. Snažil se zakládat útoky, trochu tvořit.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Jednou propadl, když se pak hnal málem sám na bránu Chramosta, jinak byl ale prakticky bezchybný. Několikrát včas zasáhl skluzem, a odvrátil nebezpečí. Uhlídal Šulce. Po jeho centru měl navíc tutovku Tijani.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

V ústech komentátora a na očích diváka nebyl často, odvedl ale ve středu hřiště poctivou práci. Zejména v defenzivní činnosti, což se od něj očekává. Tvorbu hry nechával tentokrát na jiných.

CADU

Brazilec Cadu v dresu Baníku Ostrava.CaduZdroj: Deník/VLP Externista

– 3 –

Rozjížděl se pomaleji, dlouho nebyl moc znát. Postupem času se ale zařadil do hry, byl aktivnější, vytvořil velkou šanci pro Plavšiče a sám se hnal do zakončení. Nejvíce se zaskvěl v úvodu druhého poločasu, kdy srovnal skóre na 1:1. Měl i další náznaky příležitostí.

ROBERT MIŠKOVIČ

Robert MiškovičRobert MiškovičZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Na začátku lacině ztratil míč, pak nepřesně nahrál a vše korunoval tvrdým zákrokem na Černáka, po němž jen zázrakem nedostal kartu. Postupně se ale do hry dostal, ve druhé půli umně rozdával míče do stran. Třikrát vystřelil, dvakrát z toho nebezpečně. Platný byl při obranných standardkách.

SRDJAN PLAVŠIČ

Srdjan PlavšičSrdjan PlavšičZdroj: FC Baník Ostrava

– 2 –

Vlevo, vpravo, ze středu. V jedné chvíli útočil, vzápětí už hlídkoval v blízkosti vlastní branky. Vymýšlel, přihrával, zakončoval. Bylo ho plné hřiště, sám chtěl průběh duelu strhnout svým výkonem. Měl na hlavě tutovku, ale minul. Nakonec vykouzlil gólový centr na Cadua i přihrávku do šance Tijaniho.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

Byl vůbec na hřišti? Na to se mohli ptát fanoušci, když viděli sestavu, kontra představení realitu na Střelnici. Vyjma gólové akce, kdy podstoupil klíčový souboj s obráncem Jablonce, byl ke své smůle v podstatě neviditelný, ničím zvláštním nezaujal, nikterak se neprosadil. Tímto si stabilní místo v sestavě nezíská.

MUHAMED TIJANI

Muhamed Tijani (FC Baník Ostrava)Muhamed TijaniZdroj: FC Baník Ostrava

– 2 –

Mohl být opět hrdinou. V úvodu mu míč z prázdné branky vykopl Považanec, krátce po přestávce pak jabloneckou svatyni překopl ze stoprocentní pozice. Opět ale pracoval, dřel, běhal a podstoupil velké množství soubojů. Rozhodně se neflákal.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovičZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

Přišel na hřiště místo neviditelného Buchty a v podstatě na mladíkův výkon navázal. Chuť se porvat o výsledek a říct si o větší prostor pro další zápasy se mu upřít nedal, ale bylo to málo.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Nedlouho po svém příchodu zakombinoval s Caduem a div, že z toho nebyla tutovka. Slibný start působení slovenského reprezentanta v zápase? U toho zůstalo! Víc na sebe loňský třetí nejlepší ligový střelec neupozornil.