Permanentkář za prodloužení své karty zaplatí podle místa v hledišti od 1922 do 2500 korun. Permanentka navíc zahrnuje i zápasy nadstavbové části ligy, domácího poháru MOL Cup a domácí utkání třetiligového béčka na Bazalech.

Klub nepřistoupil ke zdražení přesto, že vláda ve svém novém úsporném balíčku zařadila vstupné na sportovní a kulturní akce do zvýšené sazby DPH z dosavadních 10% na 12%. „Jsme přesvědčeni, že cena permanentních vstupenek zůstává velice příznivá a dostupná prakticky pro každého,“ řekl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava.

FC Baník Ostrava (ceník permanentek na sezonu 2023/2024)FC Baník Ostrava (ceník permanentek na sezonu 2023/2024)Zdroj: FC Baník Ostrava

„Byť na cenotvorbu působí dlouhodobě různé vnější vlivy jako nejnověji zvýšená sazba DPH pro sportovní akce, zachovali jsme loňské ceny a věříme, že i díky tomu portfolio našich permanentkářů bude nadále narůstat,“ doplnil Michal Bělák.

Jediná úprava a navýšení ceny zasáhne jednorázové vstupné na zápasy první kategorie, do níž od nové sezony budou patřit jen Sparta a Slavia. Bez permice podraží jednorázový vstup na tyto soupeře o 40 až 50 korun v každé jednotlivé fázi předprodeje.

FC Baník Ostrava (ceník vstupenek na sezonu 2023/2024)FC Baník Ostrava (ceník vstupenek na sezonu 2023/2024)Zdroj: FC Baník Ostrava

„Permanentkář tohle zvýšení samozřejmě nijak nepocítí. Jsou to jediné dva zápasy v celé sezoně, u kterých došlo k mírnému nárůstu ceny jen pro návštěvníky, kteří jdou primárně po atraktivitě soupeře,“ dodal Michal Bělák.

K úpravě dochází rovněž v systému předprodeje, v níž se první a druhá předprodejní vlna, které se cenově lišily, spojí pouze do jedné. „Data nám ukázala, že většina lidí nakupuje až těsně před zápasem. V předprodeji ale budou lístky nadále cenově výhodnější než v den zápasu na stadionu,“ sdělil Matěj Šturala, marketingový a PR ředitel FCB.

Více na www.fcb.cz

Utkání 3. kola nadstavby první fotbalové ligy, skupina o záchranu: FC Baník Ostrava - FK Teplice, 21. května 2023, Ostrava. (zleva) Muhamed Tijani z Ostravy.
O Tijaniho z Baníku má zájem Slavia. Požadavek 60 milionů? Tvrdík se tomu vysmál