„Je to velký deficit. Každé domácí utkání proti takovému soupeři bylo nejlepší. Fanoušci byli naším dvanáctým hráčem. Přicházíme o to a mrzí nás to. Na druhé straně už nějakou dobu to tak je. Hráči si museli na tohle zvyknout a naučit se motivovat vnitřně sami. Tu agresivitu a sebevědomí, co jim dodávali diváci, v sobě musejí nějak najít,“ prohlásil Kozel.

Šlágr se Spartou všichni netrpělivě vyhlížejí. „Všichni se na ten zápas těší. Jak my trenéři, tak samotní hráči. Je to prestižní utkání s tou správnou motivací. Cítíme šanci, že můžeme uspět. První utkání po pauze je totiž vždy specifické. Mužstvo ještě nemusí být rozehrané, výkon je určitou neznámou, všichni jsou hlavně v očekávání,“ pokračoval Kozel.

Baník přivedl v týdnu hned tři posily. Gambijský obránce Muhammed Sanneh uspěl na testech a po angažmá v estonském Paide se dohodl na půlročním hostování. Nizozemský bek Gigli Ndefe přestoupil z Karviné a ve Slezsku podepsal smlouvu do konce roku 2023. Mladičký záložník Lukáš Cienciala přišel z druholigového Třince do konce roku 2024.

11.7.2020 - domácí SK Líšeň v bílém (Tomáš Machálek) proti FK Fotbal Třinec (Lukáš Cienciala)
Baník hlásí další posilu. Po Sannehovi a Ndefem přichází mladík Cienciala

„Co vím, tak Sanneh ještě není papírově vyřízený. Jestli bude na Spartu připravený, to tím pádem zatím nevím,“ dodal Luboš Kozel. U talentovaného Ciencialy je možné, že jarní část ještě stráví v Třinci. „Zvažujeme i tuto možnost. Letní přípravu by u nás zahájil na stejné startovací čáře jako ostatní,“ přiblížil Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku.

Slezany čeká nabitý zbytek ledna. Během čtrnácti dnů odehrají hned pět zápasů. Kromě toho se Spartou, ve Zlíně a s Plzní budou muset zvládnout z podzimu odložená utkání se Slováckem a Libercem.

„Bude to náročné, je to výzva. Jsem hlavně rád, že jsme teď využili relativně příznivějšího losu, kdy jsme hráli s týmy, které jsou v tabulce dole. Vím, že naše mužstvo ještě roste s kvalitou soupeře, proto věřím, že budeme konkurenceschopní,“ uzavřel Luboš Kozel.

Zleva Hancko, Krejčí, Stronati a Kuzmanovič, vzadu Hložek - FORTUNA:LIGA - Skupina o titul - 2. kolo, AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 3:2, 23. června 2020 v Praze.Zdroj: Deník / Petr Kotala

Chceme se v Ostravě prosadit. Koho na penaltu? Už nevím, hlesl kouč Sparty Kotal

Generálka na ligu jim nevyšla, ale příliš to neprožívali. Fotbalisté Sparty měli po porážce 0:1 s Českými Budějovicemi jasno. „Nastoupili jsme v různých sestavách, do osmdesáté minuty nebyla hra špatná, měli jsme mnoho šancí, chyběly tomu jen góly. I přes porážku to byla dobrá příprava,“ prohlásil kouč Sparty Václav Kotal.

„Potřetí za sebou jsme neproměnili penaltu, to už je pak těžké. Sám už si říkám, koho příště vybrat, aby ji proměnil,“ pokračoval Kotal. Kdo pokutové kopy neproměnil? Dočkal ještě na podzim v lize v duelu s Libercem, a pak se určení hráči neprosadili v přípravách. Souček s Chrudimí, Kozák právě s Jihočechy. „Věřím, že se v mistrovském utkání v Ostravě prosadíme. A to se nebavím o penaltách,“ dodal Václav Kotal.

FRANTIŠEK STRAKA se v exkluzivním rozhovoru pro Deník rozmluvil nejen o fotbalovém životě. Foto: Deník/Lukáš Kaboň
František Straka: Dokud budu žít, tak budu trénovat. Tatarák? To je velká story

Letenští mají nadále ty nejvyšší ambice. „Cíle zůstávají stejné jako na začátku sezony. To znamená rozvoj hráčů, celého týmu, práce na organizaci hry. Z klubového pohledu nás zajímá obhajoba českého poháru a chceme se umístit lépe než v minulých sezonách. To znamená první nebo druhé místo. Strašně důležitá je pro nás účast v evropských pohárech,“ prohlásil sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

„Během prvního přípravného zápasu s Chrudimí hodně sněžilo, hráči a trenér nadšení nebyli. Já ano. Může nás to totiž potkat v Ostravě nebo v Opavě. Pro hráče to je něco jiného, takovou pauzu ještě nezažili. Spousta z nich si to ale pochvaluje, nevypadnou tolik z tempa. Má to své výhody i nevýhody,“ dodal Rosický. „Koncem podzimu nám chyběla trpělivost v rozehrávce, a v připravené fázi. Nebylo to v takové kvalitě jako na úvod sezony. Musíme se zlepšit,“ uzavřel Tomáš Rosický.