Baník se v neúplné tabulce posunul na sedmé místo o skóre před Pardubice, které hrají v neděli s Karvinou. Brno zůstává šestnácté se ztrátou tří bodů na první nesestupovou příčku.

Baník poslal do vedení v 53. minutě Buchta. Mladý ostravský odchovanec vystihl rozehrávku chybujícího Dreksy a úprk na branku zakončil přesnou střelou na zadní tyč.

V 70. minutě Zbrojovka nevyužila Růskem gólovku, pak přežila dvě velké příležitostí domácích a v 79. minutě vyrovnala, kdy ze na zadní tyči prosadil střídající Štepanovský.

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, Brno hraje vlastně o všechno. První poločas nebyl ideální, dávali jsme soupeři až příliš prostoru,“ řekl trenér Baníku Ondřej Smetana.

„Ve druhém poločase se náš pohyb zlepšil a podařilo se nám skórovat. Potom měl ale přijít druhý gól. Místo toho jsme neuhlídali jednu situaci na zadní tyči,“ litoval Ondřej Smetana.

„Nebyl to náš den, přesto jsme naštvaní, že jsme nevyhráli. Měli jsme velké šance na 2:0 a je škoda, že jsme je neproměnili. K vítězství jsme byli blízko,“ dodal Ondřej Smetana.

„Bylo to svižné utkání se zajímavými momenty. S bodem jsme spokojeni. Oproti Teplicím byli hráči agresivnější, zlepšili jsme defenzivu,“ uzavřel kouč Brna Richard Dostálek.

Po částečném rozvolnění se mohli vrátit na tribuny fanoušci. S testem a respirátorem. V Ostravě až 1300. Do Vítkovic jich nakonec dorazilo oficiálně něco přes šest stovek.

Baník Ostrava – Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 53. Buchta – 79. Štepanovský. Rozhodčí: Hocek – Flimmel, Vaňkát. ŽK: Sanneh, Ndefe, Kaloč – Čermák, Růsek, Sedlák. Diváci: 617 (omezený počet).

Baník Ostrava: Laštůvka – Sanneh (46. Ndefe), Svozil, Stronati, Fleišman – De Azevedo (64. Fillo), Jánoš, Tetour (89. Śmiga), Kaloč, Buchta (64. Holzer) – Zajíc (77. Šašinka). Trenér: Smetana.

Zbrojovka Brno: Berkovec – Bariš (75. Štepanovský), Dreksa, Pernica, Moravec – Čermák (63. Přichystal), Sedlák – Pachlopník, Texl, Fousek (63. Hladík) – Růsek. Trenér: Dostálek.