Rozhodně by se však nezlobili. Znamenalo to totiž pět branek v síti Zlína, který si tak ze Slezska v duelu 2. kola FORTUNA:LIGY odvezl pořádný debakl. Každopádně když Ševci nezvládli nástup do utkání, inkasovali třikrát během 26 minut, byla nálož pořádně ve hře. To ostatně ucítili i sami baníkovci.

„Nejlepší u nás,“ neslo se stadionem po trefě na 3:0 v podání obránce Davida Lischky. Povolenou kapacitu 7500 míst v Ostravě při domácí premiéře v nové sezoně nevyužili, přišlo celkem 4602 diváků, přesto bylo znát, že pro hráče byla i tato návštěva doslova požehnáním. A přání svých příznivců splnili.

Utkání 2. kola ligy: Baník Ostrava - Fastav Zlín, 1. srpna 2021 v Ostravě. David Lischka (uprostřed) se raduje z branky. Celkem dal dvě a Baník vyhrál 5:1.
Baník dal vzpomenout na mistrovskou sezonu! Doma začal nejlépe za 22 let

„Na to je jednoduchá odpověď. Prostě fantazie,“ usmíval se trenér Baníku Ondřej Smetana. „Věřili jsme, že jich přijde víc, ale možná se lekli počasí. Že by zmokli. Doufám ale, že na další zápas jsme je naladili,“ přál si. „Jen ať přijdou, protože tady nám fandili celý zápas a bez diváků to není ono. Jen ať jich chodí ještě víc, my je tou hrou na stadion nalákáme,“ vyzýval vzápětí kouč.

Dvacet minut před koncem domácí vlajkonoši roztáhli obrovskou grafiku s Leonardem DiCapriem a pod ním s nápisem: A little PYRO party never killed nobody (Malá PYRO party ještě nikoho nezabila). Následné dýmovnice pak na pár minut zápas přerušily, protože na hřišti nebylo viděl krok před sebe.

Fotbalisté Baníku Ostrava B (v bílém) remizovali na hřišti Sigmy Olomouc B v nedělním utkání (1. 8. 2021) MSFL 3:3.
Rezerva Baníku začala remízou v Olomouci, bod zachránil „vlastenec" v nastavení

Ostravské tribuny ocenil i hostující obránce Václav Procházka, který v Baníku v minulosti strávil dva a půl roku. „Je známé, že jakýkoliv počet fanoušků přijde na Baník, tak fandí celý zápas. Když pak Baník vstřelí v deváté a třinácté minutě góly, tak se hraje snadno. Co k tomu říct?“ prohodil Procházka.

Asi nic. Snad jen. Ať chodí fanoušků ještě víc.