Předchozí
1 z 12
Další

JIŘÍ LETÁČEK

Jiří LetáčekJiří LetáčekZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Nemusel tasit nějaký skvělý zákrok, o to složitější jeho pozice byla. Počínal si ale jistě. Výjimkou bylo nastavení, kdy se nedohodl s Šehičem, byla z toho žlutá karta a standardka. Zapracovat musí na rozehrávce.

JAN JUROŠKA

Jan JuroškaJan JuroškaZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Třikrát proti svému bývalému klubu prohrál, tentokrát se však třicetiletý obránce radoval. Vyjma šance Daníčka, kterého nechal před poločasem za sebou, byl jistý, nedělal chyby, zároveň si ani zbytečně nekomplikoval život složitou rozehrávkou.

ENEO BITRI

Eneo BitriEneo BitriZdroj: FC Baník Ostrava

– 2 –

Nejlepší zápas albánského stopera v Baníku. Ve vzduchu byl suverénní, nijak neztrácel ani běžecky, v rozehrávce zaváhal jednou. V pokutovém území a okolo něj vyhrál řadu důležitých soubojů, výkon korunoval gólem s puncem vítězného.

ELDAR ŠEHIČ

Eldar Šehič (FC Baník Ostrava)Eldar Šehič (FC Baník Ostrava)Zdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

K ofenzivním výpadům a centrům se na rozdíl od duelu s Libercem nedostával zdaleka tak často, to spíše nechával záložníkům. Nicméně o to pečlivější byl v obraně. Zablokoval řadu centrů, až na výjimky byl tam, kde být měl.

KAREL POJEZNÝ

Karel PojeznýKarel PojeznýZdroj: FC Baník Ostrava

– 2 –

Mozek ostravské obrany opět fungoval. Silný v obranných soubojích, zároveň klíčový pro zakládání útoků Baníku. Tentokrát byl ale viditelnější parťák Bitri. Důležitý moment? Před poločasem překážel v klidné hlavičce Daníčkovi, ten mířil kousek mimo.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Jistota středu pole. Vyplňoval díry vznikající po ztrátách míče, v případě potřeby zaskočil i na kraji, aby zamezil útoku soupeře. Tentokrát nebyl znát směrem dopředu, s míčem u nohy pracoval jednoduše, ale svou defenzivní činností vše vynahradil.

CADU

Brazilec Cadu v dresu Baníku Ostrava.CaduZdroj: Deník/VLP Externista

– 3 –

Poprvé začal na střídačce, i za půl hodiny na hřišti ale navázal na slušný výkon s Libercem. Nedostával se sice tolik do ofenzivy, ale neztrácel míče, poctivě se vracel do obrany a na hřišti nechal vše ve prospěch týmu. Že by v závěru sezony chytl lepší formu?

SRDJAN PLAVŠIČ

Srdjan PlavšičSrdjan PlavšičZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Srbský šikula nejednou ukázal své ofenzivní schopnosti, jen tomu dlouho chyběl větší efekt v podobě ohrožení branky Slovácka. Po přihrávce Almásiho byl v tutovce, sám do ní málem vyslal Klímu. Zápas však naplno odhalil mezery v jeho hře směrem do obrany.

MATĚJ ŠÍN

Matěj Šín (FC Baník Ostrava, 13. 2. 2022).Matěj ŠínZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Nebyl tolik cítit, jako v minulých zápasech. Více než svou technickou vyspělost musel zapojit bojovnost, zarputilost, běhavost a vyrovnat se s faktem, že nebyl tolik na míči. Někdy by ale potřeboval větší klid na kopačkách.

DAVID BUCHTA

David BuchtaDavid BuchtaZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Začátek nic moc. Nejprve žlutá karta, pak chtěl penaltu, do toho ztrácel míče. Postupně se ale dostal do hry a vynikal především zahráváním standardních situací, potažmo centry, které si našli Klíma, Bitri, nebo Tijani. Po jednom z nich Baník udeřil. Rozhodně lepší výkon, než proti Liberci.

MUHAMED TIJANI

Muhamed Tijani (FC Baník Ostrava)Muhamed TijaniZdroj: FC Baník Ostrava

– 2 –

Lepší pohyb, lepší hra nohou, často se zapojoval do kombinace, jen ta koncovka… Vytáhlý útočník byl vidět. Dvakrát zakončoval hlavou, ve druhé půli střílel zpoza šestnáctky, ovšem brankář Nguyen pokaždé zasáhl. Dát gól, bylo by vše ideální.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Posunul se ze středu zálohy trochu výše, přímo pod Tijaniho, kterého hodně doplňoval, a to mu vyhovovalo víc. Často byl u míče, hodně toho oběhal, vracel se, zároveň byl i nebezpečný pro soupeře. Jeho hlavička byla základem pro vstřelený gól, ve druhé půli nedosáhl na přihrávku Plavšiče.