Předchozí
1 z 12
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Jeho chyba načala výsledkově nepovedený večer. V 5. minutě neudržel lehkou Tomičovu střelu, z čehož vytěžil gól Jurečka. Napoprvé neztlumil ani pokus Sadílka po pauze. Při druhém gólu byl už v obtížné pozici, aby situaci zachránil. Víc práce v podstatě neměl.

GIGLI NSUNGANI NDEFE 

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Nastoupil v ofenzivnějším postavení a od úvodních minut byl aktivní, často se dostával k centrům, které posílal nebezpečně před branku. Zároveň ale pomáhal Juroškovi s bráněním. Podílel se na akci vedoucí k penaltě a přihrál do tutovky Kuzmanovičovi.

JAROSLAV SVOZIL

Jaroslav SvozilJaroslav SvozilZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Jistota. Jestli něčí výkon byl bezchybný, byl to právě v případě osmadvacetiletého stopera. V úvodu druhé půle zachránil Baník po standardní situaci od gólu při náběhu Kalabišky. Jako obvykle se hodně snažil o konstruktivní rozehrávku. Se spoluhráči si může vyčítat nepokrytí Sadílka při druhé brance.

DAVID LISCHKA 

David LischkaDavid LischkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

U něj by se dalo mluvit podobně, jako o Svozilovi. S výjimkou druhé branky Slovácka, kdy ani on nezachytil pohyb Sadílka, byl směrem dozadu pevný, navíc s pomocí spoluhráčů několikrát vyjel z těžké pozice, aniž by volil bezhlavý nákop dopředu.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

Odvedl si svůj standard. Obranné povinnosti si plnil svědomitě, s jedinou výjimkou. Při rozhodujícím gólu nenavázal a neuhlídal hlavičkujícího Navrátila. Tentokrát se ani nedostával do tolika ofenzivních průniků, jako bývá zvykem.

JAN JUROŠKA

Jan JuroškaJan JuroškaZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Po zranění nastoupil poprvé od dubna v základní sestavě. Měl spolu s Ndefem eliminovat silnou levou stranu Slovácka, což se mu dařilo. Svou úlohu na hřišti splnil, podporoval i útok a trenéra i sám sebe překvapil, že vydržel nakonec 75 minut.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

Na hřiště přišel v 64. minutě místo Adama Jánoše, oživil hru Baníku směrem dopředu, po pár chvílích vyzýval přihrávkou k šanci spoluhráče. Poté se ale z očí vytratil a zapadl.

ADAM JÁNOŠ

Adam JánošAdam JánošZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Ve svém 201. ligovém zápase se po dvou měsících a utkání na Slavii vrátil do základní sestavy. A vedl si slibně, v prvním poločase byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti, když zastavil několik útoků soupeře, sám se navíc rád pouštěl do ofenzivy. Byl na startu akce vedoucí k penaltě. Po hodině hry ho nahradil Kaloč.

DANIEL TETOUR

Daniel TetourDaniel TetourZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

Potvrdil, že nyní disponuje velmi slušnou formou. Měl první možnost Baníku, kterou včasným vyběhnutím zlikvidoval Nguyen. Když později dostal šanci z penalty, už ji proměnil. Využíval faktu, že na hřišti byla hráz jménem Jánoš, víc tak podporoval útok.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

V první půli byl vidět víc při rozčilování se z nepískání faulů na něj, než v samotné hře. Po pauze se mohl stát domácím hrdinou. Nejprve ve složitém postavení trefil hlavou tyč, o chvíli později v daleko větší tutovce přestřelil. Šlo o zlomový moment zápasu.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Na hrotu útoku bojoval, bil se, podle trenéra Smetany odehrál v dresu Baníku asi nejlepší zápas. Neproměňuje však šance, svou největší měl ve 20. minutě, ale trefil jen Nguyena. Navíc měl problém i podržet vepředu míč a uklidnit hru. Almásiho nenahradil.

ROMAN POTOČNÝ 

Roman PotočnýRoman PotočnýZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Ve 29. minutě ho fauloval Hofmann a byla z toho penalta, ale jinak příliš nezaujal. Snaha se mu upřít nedá, ale to je málo. I on zaváhal u druhé branky, kdy se nezúčastnil souboje s Navrátilem. Tentokrát se mu nedařilo ani zahrávání standardních situací.