„Chtěli jsme zápasy odehrát, ale v momentálním počtu zdravých hráčů je to nereálné. Šest hráčů je v izolaci, čtrnáct v karanténě a z realizačního týmu jsou k dispozici pouze fyzioterapeut, masér a kustod. Dnes po desáté hodině dopolední absolvovali hráči, kteří jsou po rozhodnutí hygieny v karanténě, státem nařízené PCR testy a obáváme se, že počet nemocných nemusí být konečný,“ uvedl pro klubový web tiskový mluvčí MFK Karviná Adam Januszek s tím, že zakoupené vstupenky na slezské derby zůstávají v platnosti i pro náhradní termín, o kterém rozhodne LFA.

Fotbalisté Baníku Ostrava se přiřadili ke sportovcům, kteří podstoupili očkování proti onemocnění covid-19 - VÍCE ZDE a fotogalerie výše.

V Baníku všechny odložení duelu mrzí. „Věřili jsme, že se hrát bude, chtěli jsme hrát. Normálně jsme se na utkání připravovali. Každé rušení zápasu je nepříjemné. Když se něco neodehraje, zápasová praxe pak chybí,“ řekl druhý gólman Baníku Viktor Budinský.

„Plánem B jsme se nijak nezabývali, protože jsme celý týden připravovali sebe i hráče na to, že v sobotu hrajeme v Karviné. Lamentovat teď nad tím, že tomu tak není, nemá smysl. Okamžitě změníme program a pojedeme v novém režimu směrem k dalšímu zápasu,“ řekl Deníku trenér Baníku Ostrava Ondřej Smetana.

Karviná je aktuálně na posledním místě tabulky, jako jediná stále čeká na vítězství. Před čtrnácti dny došlo v klubu k výměně trenérů. Odvolaného Jozefa Webera nahradil Bohumil Páník, který se však v Olomouci premiéry nedočkal. Kvůli pozitivnímu testu na covid zůstal doma.

Baník se po poslední porážce se Slováckem 1:2, která byla první domácí v ročníku, propadl na páté místo. Ve vyrovnaném šlágru mohl rozhodnout v 66. minutě, jenže Kuzmanovič v obrovské šanci přestřelil. A tak přišel trest. V 75. minutě zajistil hostům tři body zblízka hlavou Sadílek.