„LFA bude nadále striktně trvat na dodržování Protokolu opatření, který byl přijat Ligovým výborem LFA před zahájením soutěžního ročníku. LFA klade po celou dobu od počátku propuknutí pandemie maximalni důraz na vytvoření podmínek, které budou minimalizovat možnost šíření nákazy nemoci COVID-19 v rámci profesionálních fotbalových klubů. Tento Protokol opatření byl detailně konzultován s příslušnými autoritami v ČR a inspirován podobnými opatřeními v zahraničí,“ píše se v prohlášení LFA.

„Podobná vyjádření, zejména v situaci, kdy všichni sledujeme například komplikace, které provázejí účast našeho olympijského týmu na OH, považujeme za zcela nepochopitelná, navíc od respektovaného trenéra klubu, který bude hrát kvalifikační utkání soutěží UEFA,“ stojí v závěru prohlášení LFA, které Ligová fotbalová asociace vedena předsedou Dušanem Svobodou uveřejnila na svých oficiálních webových stránkách v neděli.

Za Radu se postavil po nedělním odpoledním střetnutí se Slováckem (0:1) jeho trenérský kolega z Liberce Pavel Hoftych, který reagoval na dotaz novináře, co říká na jeho sobotní kritická slova. „Petra Radu plně podporuji. Nesouhlasím s LFA, s Ministerstvem zdravotnictví, ani s dalšími experty. Nemělo by to přerůstat určitou míru. Ministerstvo by hlavně mělo dodržovat ústavní zákony,“ prohlásil Pavel Hoftych.