„Chtěli jsme vydržet co nejdéle bez gólu, bohužel jsme před pauzou inkasovali. Sparta potřebovala nutně vyhrát, od začátku se snažila o tlak, vyvinula velké úsilí. Po tom vyrovnání jsme bohužel udělali obrovskou chybu, která se na téhle úrovni nevidí. Takové dělat nemůžeme,“ řekl trenér Baníku Ondřej Smetana.

V prvním poločase měla více ze hry Sparta, která byla taky nebezpečnější. Do první velké šance se dostali domácí po půlhodině hry, kdy si Juliš narazil s Karlssonem a ve výborné pozici střílel levačkou. Gólman Laštůvka skvěle zasáhl a nohou míč vyrazil.

Pražané se ještě do pauzy přece jen dostali do vedení a znovu v tom byli zapojeni oba jejich ofenzivní hráči. Karlsson posunul balon na pravém křídle Julišovi, jeho ránu z úhlu Laštůvka vyrazil zpět ke Karlssonovi, který dokázal prostřelit tři bránící ostravské borce.

15. SRPNA 2014. To byl den, kdy fotbalisté Baníku Ostrava slavně vyhráli na Spartě 1:0. Zleva Patrizio Stronati, Jan Baránek, Daniel Holzer a Michal Frydrych.
Podívejte se! 15. srpna 2014. Den, kdy Baník na Letné naposledy skolil Spartu

Baníku se podařilo srovnat v 65. minutě. Po rychlém brejku vyzval De Azevedo zpětnou přihrávkou na hranici šestnáctky k zakončení Buchtu, který parádní dělovkou překonal Nitu. Pro 21letého ostravského odchovance to byla čtvrtá trefa v pátém utkání.

Slezané se ale nakonec vraceli domů s prázdnou. V 79. minutě využil Dočkal srážku Stronatiho s Pokorným a sám před Laštůvkou nezaváhal. Letenští přidali pojistku v 88. minutě, kdy se trefil Hložek.

Sparta Praha – Baník Ostrava 3:1 (1:0)

Branky: 37. Moberg Karlsson, 79. Dočkal, 88. Hložek – 65. D. Buchta. Rozhodčí: Lerch – Dresler, Šimáček. ŽK: Polidar, Juliš, Čelůstka, Pavelka – Šašinka, Fleišman, Svozil, Sor.

Sparta Praha: Nita – Wiesner, O. Čelůstka, Hancko, Polidar – Moberg Karlsson (81. Minčev), Pavelka, Sáček (81. Matěj Hanousek), Dočkal, Hložek – Juliš (68. Karabec). Trenér: Vrba.

Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman – Jánoš, Kaloč – De Azevedo (81. Sor), Tetour (57. Kuzmanović), D. Buchta – O. Šašinka (57. Zajíc). Trenér: Smetana.