Předchozí
1 z 14
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V prvním poločase zlikvidoval střelu Černého, v 62. minutě inkasoval, gólu ale zabránit nemohl. Jinak moc práce neměl. V závěru při hájení minimálního náskoku prokázal své letité zkušenosti a podržel čas.

GIGLI NSUNGANI NDEFE 

Gigli NdefeGigli NdefeZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V úvodu trochu smolně sestřelil domácího útočníka Ledeckého, jednou svou malou domů vystrašil Laštůvku, a při obdrženém gólu dal prostor k otočení se a přihrávce Fortelnému. Ani k podpoře útoku se tolik nedostával, byť jeho centr vedl k vyrovnání. V defenzivě byl jinak spolehlivý.

JAROSLAV SVOZIL

Jaroslav SvozilJaroslav SvozilZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Vedle své spolehlivosti a rozehrávky ukázal znovu také schopnost postavit se proti míči, jelikož v první půli zablokoval dvě nebezpečné střely domácích. V klíčový okamžik zabránil i několika hrozícím šancím soupeře.

DAVID LISCHKA 

David LischkaDavid LischkaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V obraně podal svůj obvyklý výkon, tentokrát však tolik nevyjížděl dopředu. A když ano, skončilo to tvrdým faulem. Po „přepálení“ Jukla ve 26. minutě mohl být rád za žlutou kartu. Při inkasované brance neubránil Trubače.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

V prvním poločase se tolik do útoku nedostával, pak opět začal svou levou stranu „leštit“. Má podíl na inkasované brance, ani on nezabránil v zakončení Trubačovi, u něj a jeho autu ale začala rozhodující akce.

YIRA COLLINS SOR

Yira SorYira SorZdroj: FC Baník Ostrava

 - 2 -

Stažení De Azeveda a nasazení mladého rychlíka nebyl špatný tah. Baníku to pomohlo. Už po pár minutách mohl skórovat, samostatný únik mu ale zneškodnil brankář. I nadále však hýřil aktivitou, často ale končil na své nepřesnosti a zbrklosti. Za dohrání Vondráška obdržel žlutou kartu.

LUKÁŠ BUDÍNSKÝ

Lukáš BudínskýLukáš BudínskýZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Za více než 30 minut na hřišti mnoho ze svého umění neukázal. Víc vidět byl ve středu pole Tetour, ani zahrávání standardních situací letní posile Baníku příliš nešlo. V závěru alespoň podržel míč daleko od vlastní branky.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

 - 3 -

Čerstvě nový kapitán reprezentační jednadvacítky se snažil, chtěl být aktivní, ale často zbytečně fauloval, nebo se do jeho hry vloudila nepřesnost. Jako při brejku Baníku tři na dva v první půli. Nakonec byl střídán už po necelé hodině hry, což u něj nebývá.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Dlouho nebyl moc vidět, a když už ano, tak při nepřesném centru či přihrávce, případně v ofsajdu. V úvodu druhé půle ale jeho šanci nešťastně srazil spoluhráč Klíma, následně po jeho nahrávce šel na bránu Sor. Byl u klíčového momentu, deset minut před koncem poslal před branku Teplic míč, který poslal do vlastní sítě Mazuch.

DANIEL TETOUR

Daniel TetourDaniel TetourZdroj: FC Baník Ostrava

 - 2 -

Baník se snažil hodně využívat krajů hřiště, proto nebyl v první půli směrem dopředu tolik vidět. V defenzivě si však své úkoly plnil svědomitě a skrz něj to pro soupeře nebylo průchozí. Po přestávce se zapojoval i do útočení, po jeho centru měl šanci Kuzmanovič.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

 - 2 -

Podruhé v sezoně plnil roli žolíka. Sice chvíli po jeho nástupu na hřiště Baník inkasoval, jen o pár minut později ale Almási svým druhým gólem v české lize vyrovnal. I poté byl nebezpečný, svou úspěšností v osobních soubojích byl pro domácí obranu velmi nepříjemný.

DYJAN CARLOS DE AZEVEDO

Dyjan Carlos de AzevedoDyjan Carlos de AzevedoZdroj: FC Baník Ostrava

- 4 -

Po špatném výkonu s Mladou Boleslaví nepřesvědčil ani po reprezentační pauze, což potvrdil po utkání také trenér Ondřej Smetana. Brazilec sice začal aktivně, postupem času se ale vytrácel, potíže měl s výkonem i s přístupem a už o půli šel dolů.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

- 3 -

K jeho smůle po většinu necelé hodiny hry na hřišti neměl Baník tlak, šance, ani nevytvořil svému hroťákovi potřebný servis, aby se k něčemu dostal. On sám ale také nepodržel mnoho míčů, navíc se někdy možná zbytečně stahoval víc do pole, nebo do krajů, odkud těžko mohl sám branku Teplic ohrozit. Bojoval.

ROMAN POTOČNÝ 

Roman PotočnýRoman PotočnýZdroj: FC Baník Ostrava

- 2 -

Svůj aktivní výkon, kdy se neustále nabízel, chtěl míč, chtěl útočit, kopal standardní situace a pomáhal i s bráněním, korunoval v 66. minutě hlavičkou na nabíhajícího Almásiho, který vyrovnal na 1:1. Byla to jeho první asistence v sezoně. Pak si řekl o střídání.