„Jsem moc rád, že jsme se domluvili. Potřebujeme zkušeného trenéra s autoritou, který mužstvo pozvedne v tabulce výš. Nikoho lepšího, kdo by byl volný, nevidíme. Věřím, že vzájemná spolupráce bude fungovat, a dosáhneme na kýženou záchranu," řekl Sportu.cz majitel zlínského klubu Zdeněk Červenka.

Vrbovo angažmá u fotbalistů Baníku Ostrava se smrsklo na pouhých 149 dní. Dříve úspěšný kouč, který se v létě na Bazaly vrátil po 18 letech, se s klubem po nepovedeném startu do sezony domluvil na předčasném ukončení vzájemné spolupráce. Vrbu poté nahradil na Bazalech Pavel Hapal.

Bilance pětiměsíční štace osmapadesátiletého trenéra byla tristní. Baník pod vedením Vrby odehrál 11 ligových utkání, v nichž získal pouze jedenáct bodů a krčil se na čtrnácté příčce tabulky nejvyšší soutěže. Navíc Slezané horko těžko přešli v poháru přes třetiligovou Kroměříž. Museli až do penalt.

Fotbalisté Baníku Ostrava.
Baník pod podzimní lupou: Kdo zazářil, kdo vyhořel? Jak to vidí Lukeš? Hlasujte!

Vrba vedl Slezany naposledy 9. října při bezbrankové remíze na hřišti Slovanu Liberec. „Situace je taková, jaká je. Po jedenácti kolech jsme na čtrnáctém místě tabulky, našim představám neodpovídají ani výsledky, ani výkony,“ uvedl tehdy Luděk Mikloško, šéf sportovního úseku Baníku.

„Udělal jsem krok, který jsem si říkal, že nikdy neudělám. Když skončím, beru si většinou tři čtyři měsíce oddech. Teď vidím, že šlo o chybu, nic se nemělo uspěchat,“ prohlásil Vrba po konci v Baníku pro magazín Football Club.

Luděk Mikloško, sportovní ředitel fotbalového Baníku Ostrava.
Mikloško o Baníku: Mužstvo ještě nedosáhlo maxima. Zůstane Plavšič? Co Almási?

„Baník vnímám coby srdcovou záležitost. Příliš jsem ale pospíchal, což se ukázalo jako chyba. Klub jsem měl poznat víc, chvíli počkat, ne to uspěchat. Nejvíc jsem doplatil na to, že věci dělám podle sebe,“ vykládal Vrba.

Trojnásobný ligový šampion s Viktorií Plzeň doplnil, že návrat na lavičku předpokládá až v nadcházejícím roce. Podle aktuálních informací webového portálu Sport.cz to ale tak dlouho trvat nebude. Jak si ve Zlíně, který vstoupí do jara právě proti Baníku, povede?


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...