„Konečně jsem dal gól, je to úleva. Ani si nevybavuju, jak jsem slavil. Čekal jsem na to dlouho, měl jsem dost šancí už v předchozích zápasech. Nejvíc mě těší výhra, to je super. Samozřejmě nás podržel Lašty,“ připomněl Kaloč situaci z 89. minuty, kdy při vedení 1:0 chytil kapitán Baníku Jan Laštůvka penaltu Gonzáleze.

„Tu situaci, po které ho sudí zapískal penaltu pro nám, jsem moc neviděl. Vím jen, že někdo nastřelil míč našemu hráči do ruky. V té chvíli jsem si jen říkal, že to snad není možné. Když jsem ale viděl, jak se k tomu Lašty staví, věřil jsem, že to chytne. Je úžasné, že ji chytil. Jsme za to strašně rádi,“ vykládal Kaloč.

Po příchodu trenéra Ondřeje Smetany šly jeho výkony nahoru. Kromě práce v obraně je nebezpečnější také směrem dopředu. „Něco na tom bude. Kouč chce trochu jiný styl. S Jánošem to máme rozbíhat více nahoru, podporovat kluky vepředu, ať soupeře přečíslujeme. Teď už je to jen o tom, abychom střelecké příležitosti, které si vypracujeme, proměňovali,“ dodal Kaloč.

Během posledního roku se stal pevnou součástí áčka, po zvládnutém duelu v Olomouci zářil. „Moc to pro mě znamená. Jako malý jsem se chodil koukat na Bazaly, kde bylo patnáct tisíc fanoušků. Pro mě je to neskutečný pocit, který si užívám. Doufám, že v dobrých výkonech budu pokračovat ještě hodně dlouho,“ uzavřel Filip Kaloč.